TOP 100: najlepsze komedie romantyczne - przed Wami wybór najlepszych komedii romantycznych zebranych w jednym miejscu. Jeśli zastanawiacie się, co obejrzeć ze swoją połówką, to koniecznie sprawdźcie nasz ranking. Zapraszamy do przeglądania!

100. "Wszystko się wali" (2003), reż. Adam Shankman, komedia romantyczna

Głównym bohaterem filmu jest bogaty prawnik Peter Sanderson, który po rozwodzie z żoną szuka nowej partnerki za pośrednictwem internetu. Znajduje wymarzoną kobietę, jednak kiedy się z nią spotyka, okazuje się, że nie jest ona adwokatem, ale zbiegłą kryminalistką, która oczekuje, że mężczyzna zajmie się jej sprawą.

99. "Zakochani" (2000), reż. Piotr Wereśniak , komedia romantyczna

Mateusz i Zosia poznają się na wernisażu. Zosia znana jest z tego, że mężczyźni zakochują się w niej od pierwszego wejrzenia, ale nie Mateusz.

98. "Prywatka" (1980), reż. Claude Pinoteau, komedia romantyczna

Pierwszy film francuskiej aktorki Sophie Marceau. Wciela się tu ona w postać trzynastoletniej Vic, przeżywającej okres buntu. Na prywatce spotyka chłopaka o imieniu Mathieu, w którym się zakochuje.

97. "Sztuka zrywania" (2006), reż. Peyton Reed, komedia romantyczna

Historia, w której głównymi bohaterami są Gary Grobowski, przewodnik w firmie turystycznej i pracująca w galerii obrazów Brooke Meyers. Po wieloletnim związku postanawiają oni ze sobą zerwać, jednak żadne z nich nie chce się wyprowadzić ze wspólnego mieszkania.

96. "Moja łódź podwodna" (2010), reż. Richard Ayoade, komedia romantyczna

Komedio-dramat o 15-letnim chłopcu Oliverze, który patrzy na swoje nudne życie jak na film, w którym każde zdarzenie wydaje się być niezwykle istotne. Obraz ukazuje typowe problemy wieku dojrzewania.

ZOBACZ TAKŻE: 11 filmów o seksie, przy których "Pięćdziesiąt twarzy Greya" to harlequin

95. "Dziewczyna Piętaszek" (1940), reż. Howard Hawks, komedia romantyczna

Film znany jest też pod tytułem "Jego dziewczyna". Historia reporterki Hildy Johnson, która po rozwodzie pragnie ułożyć sobie życie na nowo. Zanim to jednak nastąpi, kobieta bierze ostatnie zlecenie od swego byłego męża, będącego zarazem wydawcą gazety.

94. "Garsoniera" (1960), reż. Billy Wilder, komedia romantyczna

Opowieść o urzędniku, który użycza przełożonym własnego mieszkania, aby ci mogli tam spraszać swoje kochanki. Sytuacja ulegnie zmianie, gdy główny bohater zakocha się w windziarce o imieniu Fran.

ZOBACZ TAKŻE: Nowe filmy 2017

93. "Harold i Maude" (1971), reż. Hal Ashby, komedia romantyczna

Czarna komedia pełna surrealistycznych scen, której głównymi bohaterami jest dwudziestoletni Harold i staruszka o imieniu Maude. Kobieta stara się za wszelką cenę zarazić zafascynowanego śmiercią chłopaka chęcią do życia.

92. "Wilgotne miejsca" (2013), reż. David Wnendt, komedia romantyczna

Adaptacja powieści Charlotte Roche, opowiadająca historię Helen Memel, która nie może dojść do siebie po rozwodzie rodziców. Zagubiona dziewczyna zaczyna eksperymentować z własnym ciałem.

91. "Heartbreaker. Licencja na uwodzenie" (2010), reż. Pascal Chaumeil, komedia romantyczna

Komedia z Vanessą Paradis w roli głównej. Zawodowy uwodziciel Alex zostaje wynajęty przez ojca dziewczyny, aby zapobiec jej ślubowi z angielskim milionerem. Problem w tym, że dziewczyna jest zakochana w swoim narzeczonym, a uwodziciel ma jedynie tydzień na to, by pokrzyżować ich plany.

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze komedie

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Zobacz kolejne.