Film o Wiedźminie: Bagiński i Platige Image łączą siły z Hollywood. Kiedy premiera?

Tomasz Bagiński i Platige Image łączy siły z Hollywood nad pracami przy filmie aktorskim o wiedźminie Geralcie.

Renomowana, amerykańska firma produkcyjna Sean Daniel Company [SDC] - znana z takich produkcji jak seria "Mumia", a także przygotowywanej właśnie nowej wersji filmu "Ben-Hur" czy serialu "The Expanse" - została oficjalnym partnerem Platige Films w przygotowaniach do produkcji pełnometrażowego filmu aktorskiego o wiedźminie Geralcie, bohaterze książek Andrzeja Sapkowskiego.

Film oparty będzie na motywach opowiadań "Wiedźmin" i "Mniejsze Zło" z tomu "Ostatnie Życzenie". Reżyserem będzie Tomasz Bagiński, nominowany do Oscara za film "Katedra".

Przygotowywany film będzie stanowić wprowadzenie do świata Wiedźmina i jest planowany jako początek serii. Nad scenariuszem filmu, a także jego kontynuacją filmową i telewizyjną, pracuje doświadczona hollywoodzka scenarzystka Thania St. John, autorka takich produkcji telewizyjnych jak "Grimm", "Chicago Fire" czy "Buffy: Postrach wampirów".   

Opowiadania Andrzeja Sapkowskiego podbijają światowe rynki książek fantasy, a zbiór "Ostatnie życzenie" znalazł się na liście bestsellerów New York Timesa. Bohater stworzony przez Sapkowskiego, wiedźmin Geralt, to łowca potworów posiadający nadludzkie umiejętności. Jest istotą zawieszoną pomiędzy dwoma światami - ludzkim i magicznym. Saga o Wiedźminie porównywana jest do bijącej rekordy popularności "Gry o tron". 
 
Film o Wiedźminie przeznaczony będzie do dystrybucji światowej, a jego premiera planowana jest na rok 2017. Producentami z ramienia Platige Films są Jarosław Sawko i Piotr Sikora, a ze strony SDC Sean Daniel  oraz Jason Brown.

A kto powinien zagrać główne role? My już mamy swoje typy. A jakie są Wasze?

Zdjęcia z gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon":

zobacz galerię
  • zdjęcie nr.1
  • zdjęcie nr.2
  • zdjęcie nr.3
  • zdjęcie nr.4
  • zdjęcie nr.5
  • zdjęcie nr.6
  • zdjęcie nr.7
  • zdjęcie nr.8
  • zdjęcie nr.9
  • zdjęcie nr.10
Fot. CD PROJEKT RED

***

Platige Films jest spółką córką Platige Image, dedykowaną produkcji filmów pełnometrażowych. Platige Image od 18 lat tworzy silne wizualnie i zaawansowane technologicznie projekty dla świata reklamy, filmu, sztuki i edukacji. Realizuje projekty dla klientów na całym świecie. Filarami działalności firmy jest kreacja i zespół ponad 250 artystów: reżyserów, art directorów, grafików i producentów.  www.platige.com.  

Tomasz Bagiński jest współwłaścicielem Platige Image, jej Dyrektorem Kreatywnym i reżyserem wielu filmów reklamowych, dla między innymi takich klientów jak: Nike, Xbox, Pepsi, Ubisoft, BBC i Fiat. Jego film krótkometrażowy “Sztuka Spadania” otrzymał prestiżową nagrodę BAFTA.

[JB / Platige Image]