Gigantyczny krokodyl kontra anakonda potwór

Dwa  znane cykle filmowe spotkają się w jednej produkcji. Oto nadchodzi film zatytułowany „Lake Placid Anaconda".
Oba filmy cieszyły się sporym uznaniem szczególnie przy okazji premiery swoich pierwszych części. Pokazywany w kinach w 1999 roku „Lake Placid" była historią gigantycznego krokodyla terroryzującego pewne jezioro i jego gości. W obsadzie był m.in. Bill Pullman. Potem powstały jeszcze „Lake Placid 2" (2007), „Lake Placid 3" (2010) oraz przed rokiem „Lake Placid: The Final Chapter". Wszystkie trafiły do domowego obiegu.

W kinach pokazywana była także pierwsza „Anaconda", a opowiadała ona o wyprawie grupy naukowców i awanturników do dżungli, gdzie mierzyli się oni z przerażającym wężem. Zagrała tutaj m.in. Jennifer Lopez. Potem nakręcono jeszcze: „Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid" (2004), „Anaconda 3: The Offspring" (2006) i „Anaconda 4: Trail of Blood" (2009). Jak nietrudno się domyślić, wszystkie te kontynuacje były produkcjami bardzo nisko ocenianymi.

Nie przeszkodziło to stacji SyFy w podjęciu decyzji o połączeniu obu tematów. Stąd właśnie pomysł na realizację filmu „Lake Placid Anaconda". Zdjęcia mają ruszyć w grudniu w Bułgarii, ale nie wiadomo kto zajmie się reżyserią, scenariuszem ani występem na planie.

Wiadomo za to, że szykuje się gigantyczna wodna bitwa dwóch przerażających bestii.

SyFy gustuje w realizacji niezbyt mądrych, ale szalonych filmowych pomysłów i okazuje się, że odnosi nimi spore sukcesy.
[KS / MovieWeb]