Joanna Kulig gra śpiewająco

W miniony piątek na ekrany kin, głównie studyjnych, wszedł debiutancki obraz Grzegorza Packa pt. "Środa czwartek rano" , w którym niezwykle sugestywnie zagrali młoda aktorka Joanna Kulig, a także partnerujący jej Paweł Tomaszewski. Dla Joanny Kulig równie ważna co aktorstwo, jest także muzyka. Mogli przekonać się o tym między innymi uczestnicy uroczystych premier filmu Packa.

Joanna Kulig, urodzona w Krynicy Górskiej, jest absolwentką krakowskiego PWST i aktorką Teatru Starego w Krakowie. Za swój występ w filmie "Środa czwartek rano" uhonorowana została na ostatnim Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, nagrodą za najlepszy debiut.

To nie pierwsze wyróżnienie młodej artystki. Miłośnicy popularnego programu "Szansa na sukces" mogą pamiętać Joannę Kulig z wielkiego finału z 1998 roku, kiedy efektowne wykonanie piosenki Grzegorza Turnaua "Między ciszą" przyniosło jej trzecie miejsce. O swoich zdolnościach wokalnych przypomniała podczas premier debiutu Grzegorza Packa. W stołecznej Kinotece, wspierana przez Orkiestrę z Chmielnej, oczarowała publiczność wiązanką warszawskich piosenek. Po premierze w Krakowie, w legendarnej Piwnicy pod Baranami, publiczność entuzjastycznie przyjęła zaprezentowany przez Joannę zestaw kompozycji Jana Kantego Pawluśkiewicza. Na kanale Fundacji Promocji Kina FILM POLSKI dostępny jest zapis wideo występu z Piwnicy pod Baranami. Można go zobaczyć tutaj.

Joanna Kulig przygotowuje się obecnie do Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Z pewnością o niej (i ją) jeszcze usłyszymy.


Opr. AC