Legendy Kina - kolekcja DVD najlepszych filmów światowego kina

Legendy Kina to nowa kolekcja DVD, w której - w specjalnych, ekskluzywnych wydaniach - ukażą się najlepsze, najgłośniejsze i najczęściej nagradzane filmy w historii. Wielkie kino powraca na DVD dzięki Galapagos Films.

Kolekcja Legendy Kina adresowana jest do miłośników kina na najwyższym poziomie. W serii wydane zostaną najlepsze, starannie wyselekcjonowane tytuły, które powinny znaleźć się w kolekcji każdego szanującego się miłośnika twórczości spod znaku X Muzy. Każdy z filmów w serii zostanie zapakowany w eleganckie, kolekcjonerskie etui, dzięki czemu kolekcja będzie wyjątkowo prezentować się na półce.W ramach kolekcji ukazały się:

"Quo Vadis", "Buntownik bez powodu", "Dawno temu w Ameryce", "Deszczowa Piosenka", "Olbrzym", "Pat Garrett i Billy Kid", "Północ - północny zachód", "Sokół maltański", "Wszyscy ludzie prezydenta", "Świat według Garpa", "Imperium słońca".

Kolekcja będzie rozszerzać się o kolejne pozycje co 3 miesiące- kolejne tytuły już w listopadzie!

"Quo Vadis"
Rzym płonie. Neron gra na skrzypcach. Chrześcijaństwo odradza się. Zdobywca ośmiu nominacji do Oscara (również w kategorii Najlepszy Film), zachwyca 30 000 osobową obsadą, 110 partiami dialogowymi oraz spektakularnymi, niezwykle widowiskowymi obrazami, takimi jak maszerujące zastępy legionistów, czy męczeńska śmierć Chrześcijan rzuconych lwom na pożarcie, ku uciesze zebranego w Koloseum tłumu. W rolach głównych: Robert Taylor, Deborah Kerr, Peter Ustinov.

"Buntownik bez powodu"
James Dean kultowy bohater powojennego pokolenia nastolatków występuje jako chłopak, który odmówił posłuszeństwa rodzicom i wszelkiej władzy, Samotność, frustracja i gniew bez powodu Jima Starka doskonale odzwierciedla nastroje panujące wśród młodzieży.

"Dawno temu w Ameryce"
Słynna gangsterska saga. Akcja opowieści rozpoczyna się w 1922 roku, kiedy to Noodles poznaje Maxa. Chłopcy zaczynają się przyjaźnić i po kilku latach kierują własnym gangiem. Rewelacyjne kreacje: Roberta De Niro, Jamesa Woods, Elizabeth McGovern.

"Deszczowa Piosenka"
Para aktorów - Don i Lina - jest u szczytu sławy. Ich idealne życie zmienia się, gdy biorą udział w musicalu. Lina decyduje się na pomoc dublerki, która staje się jej rywalką w walce o uczucia Dona. Zabawna historia z mnóstwem gagów sytuacyjnych. Obsada: Gene Kelly, Donald O'Connor, Debbie Reynolds.

"Olbrzym"
Bick Benedict, właściciel rancha w Texasie udaje się w podróż do Maryland aby zakupić konia. Podczas wizyty u hodowcy koni zakochuje się w jego córce. Poślubia ją i zabiera w swoje rodzinne strony. Jednak w ich szczęśliwe dotychczas życie wkracza miejscowy kowboj - Jett Rink, wzmagając wzajemną rywalizację rodzin...Obsada: James Dean, Rock Hudson i Elizabeth Taylor.

"Pat Garrett i Billy Kid"
Legendarny western o nietypowym duecie - słynnym rewolwerowcu Billym Kidzie i podążającym jego śladami Pacie Garrecie. Jedna z najsłynniejszych ścieżek dźwiękowych - tytułowy utwór "Knocking on Heaven's Door" skomponował i wykonał Bob Dylan.

"Północ - północny zachód"
Saint Biznesmen z Nowego Jorku wpada na trop afery szpiegowskiej i zostaje oskarżony o morderstwo, którego nie popełnił, a ściga go policja i agenci obcego wywiadu. Obsada: James Mason, Cary Grant, Eva Marie

"Sokół maltański"
2-płytowa edycja specjalna arcydzieła czarnego kryminału, który do dziś pozostaje jednym z najbardziej fascynujących filmów w historii kina. Prywatny detektyw Sam Spade próbuje rozwikłać zagadkę zniknięcia bezcennej statuetki. Niezapomniana rola Humphrey'a Bogarta.

"Wszyscy ludzie prezydenta"
Film oparty na autentycznej historii. Dustin Hoffman i Robert Redford jako dziennikarze Washington Post. Kulisy afery Watergate. 8 nominacji do Oscara.

"Świat według Garpa"
Adaptacja doskonałej powieści Johna Irvinga. Nieprawdopodobne perypetie bohaterów, ujęte w karykaturalnym skrócie problemy, lęki i zagrożenia współczesnego społeczeństwa. Prawdziwie olśniewająca i wzruszająca historia. Znakomite kreacje aktorskie: Robin Williams, Glen Close, Mary Beth Hurt.

"Imperium słońca"
Młody Brytyjczyk stara się przetrwać w ekstremalnych warunkach japońskiej okupacji podczas II Wojny światowej. Znakomity film Stevena Spielberga, w rolach głównych: Christian Bale, John Malkovich, Miranda Richardson.


JB / Galapagos Films