Seigner i Polański w lipcu w Łodzi

Argentyński kompozytor muzyki filmowej, 79-letni Lalo Schifrinpoinformował Organizatorów Targowa Street Film&Music Festival, że z przyczyn niezależnych - nagłe pogorszenie stanu zdrowia - musi odwołać koncert w Łodzi. Gwiazdą, która muzycznie zainauguruje IV edycję wydarzenia będzie Emmanuelle Seignerz zespołem.

Seigner to znakomita francuska aktorka, prywatnie żona Romana Polańskiego. Jako wokalistka zadebiutowała w roku 2006 wraz z rockowym zespołem Ultra Orange. W 2010 wydała solową płytę "Dingue", na której znalazł się m.in. duet z Iggy Popem oraz mężem Romanem Polańskim.

Już 6 lipca Emmanuelle Seigner przeniesie zgromadzoną publiczność w świat francuskiej muzyki podczas koncertu na dziedzińcu słynnej łódzkiej "Filmówki". Będzie to również wyjątkowa chwila dla Romana Polańskiego, najwybitniejszego absolwenta łódzkiej filmówki, który zadeklarował uczestnictwo w koncercie żony - Seigner zaśpiewa w miejscu, gdzie stawiał pierwsze kroki jako reżyser. To właśnie w łódzkiej Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej powstała legendarna etiuda dyplomowa późniejszego zdobywcy wszystkich najważniejszych światowych nagród filmowych - "Dwaj ludzie z szafą". Rekwizyt z tej etiudy stał się w 2009 roku pierwowzorem Szafy - nagrody w międzynarodowym konkursie etiud studenckich "Przed Debiutem", który odbywa się od pierwszej edycji Festiwalu.

Inauguracja to nie jedyny moment, kiedy będzie można spotkać małżeństwo razem. Polański- Honorowy Obywatel Miasta Łódź - dzień po koncercie, czyli 07.07.2012 weźmie udział w jednym z otwartych spotkań Festiwalu - Lekcji Kina z Mistrzami, także Seigner w tym samym dniu spotka się z miłośnikami jej talentu muzycznego i aktorskiego.

Jako aktorka Seigner zagrała m.in. u boku Johnny'ego Depp'a i Harrisona Forda i zdobyła dwie nominacje do Cezara. Pamiętamy ją z takich produkcji jak "Frantic", "Dziewiąte wrota", "Motyl i skafander", "Plac Vendome", "Gorzkie gody"czy nagrodzonego w Wenecji "Essential Killing"Skolimowskiego.

W dniach 07-08.2012 muzyczna część Festiwalu przeniesie się na zamkniętą dla ruchu ulicę Targową. Zagrają: Asian Dub Foundation, Apollo 440, Che Sudaka, Łąki Łan, HBlockx i Dubioza Kolektiv, supportowane przez The Washing Machine i Magister Ninja. Szczegółowy program części filmowej zostanie ogłoszony niebawem.

Karnety i bilety na wszystkie koncerty dostępne są w TicketPro. Część filmowa - w tym spotkanie z Romanem Polańskim, E. Seigner, R. Brickiem i innymi gośćmi festiwalu jest bezpłatna.

Organizatorzy przepraszają za niedogodności wszystkich, którzy nabyli już bilety na koncert inauguracyjny Lalo Schifrina , zmiany w programie wydarzenia nastąpiły z przyczyn od organizatorów niezależnych. Zwrotów oraz zamian można dokonywać w miejscach zakupu. Ceny w poszczególnych strefach pozostają bez zmian.

Więcej informacji o Festiwalu na www.targowafestival.pl oraz www.facebook.com/targowastreet

W nadchodzącym roku Targowa Street Film&Music Festival odbędzie się w dniach 6 - 8 lipca i będzie to jego czwarta edycja.


KS / Organizatorzy