"Twój scenariusz!" - warsztaty

Kurs "Twój scenariusz!" to jedna z niewielu okazji, żeby w Poznaniu pod okiem praktyków nauczyć się niełatwej sztuki scenopisarstwa. Warsztat Filmowy organizowany jest we współpracy z poznańską Fabryką Scenariuszy i domem produkcyjnym Motion Brand, a prowadzi go reżyser i scenarzysta Sławomir Moraczyński.

Pierwsza grupa Warsztatu Filmowego "Twój scenariusz!" wystartuje 19 listopada. Druga grupa rozpocznie zajęcia prawie miesiąc później, 10 grudnia. Każdy kurs obejmie dwa intensywne weekendy oraz potrwa łącznie 26 godzin zegarowych. Ponieważ zajęcia odbywają się w małych, 10-osobowych grupach, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Celem Warsztatu "Twój scenariusz!" jest wyzwolenie w jego uczestnikach pasji opowiadania historii oraz tłumaczenie stworzonych pomysłów na język scenariusza filmowego. W ramach cyklu "Twój scenariusz!" uczestnicy poznają kolejne etapy tworzenia scenariusza filmowego i techniki formatowania tekstu. Pod okiem prowadzących będą pracować nad własnym materiałem: od wyszukania inspiracji i stworzenia konstrukcji dramaturgicznej, poprzez kreację bohatera i konfliktu, aż do finalizacji historii. Nauczą się także adaptować własny tekst, tworzyć scenariusz w odpowiedzi na podany temat oraz dokonywać analizy filmowej.

Zapisy przyjmowane są poprzez formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie www.warsztatfilmowy.pl, kontakt telefoniczny: 61 866 30 60 lub bezpośrednio w biurze Warsztatu Filmowego na ul. Chełmońskiego 17/3, gdzie odbywać się będą spotkania Warsztatu "Twój scenariusz!".

Szczegóły programu dostępne są na stronie internetowej Warsztatu Filmowego w zakładce "warsztaty": www.warsztatfilmowy.pl.


BB/Motion Brand