Złote Globy na żywo w HBO. Relacja w Stopklatce

Nadający w Polsce swoje programy kanał HBO wyemituje w nocy z 11 na 12 stycznia bezpośrednią relację z wręczenia tegorocznych Złotych Globów - nagród Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej.

Złote Globy to obok Oscarów, najważniejsza w Hollywood, nagroda filmowa. W gronie osób, które przyznają te wyróżnienia znajduje się współpracująca ze Stopklatką Yola Czaderska-Hayek. Złote Globy wręczone zostaną po raz 66.

W tym roku najwięcej nominacji otrzymały filmy "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona", "Frost/Nixon"oraz "Wątpliwość". "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" poza nominacją w kategorii Najlepszy Film/Dramat ma także szanse na nagrody dla najlepszego aktora pierwszoplanowego (Brad Pitt) i reżysera (David Fincher), a także za scenariusz i muzykę. Poza nim o tytuł najlepszego tegorocznego dramatu powalczą również: "Droga do szczęścia", "Frost/Nixon", "Zaklinacz słów"oraz "Slumdog. Milioner z ulicy". W kategorii Najlepszy Film/Komedia lub Musical nominacje otrzymały: "Tajne przez poufne", "Happy-Go-Lucky, czyli co nas uszczęśliwia", "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj", "Mamma Mia!"oraz "Vicky Cristina Barcelona".

Pełna lista nominacji znajduje się TUTAJ. Na naszej stronie trwa jeszcze konkurs, w którym można wytypować LAUREATÓW ZŁOTYCH GLOBÓW 2009. Zainteresowanych ZAPRASZAMY TUTAJ.

W noc Złotych Globów przeprowadzimy w Stopklatce naszą relację z wręczenia tych wyróżnień. Osoby nie mające dostępu do transmisji telewizyjnej (transmisja w HBO rusza o 2 w nocy) będą mogły u nas śledzić rozdanie nagród w formie tekstowej - minuta po minucie. Na gorąco będziemy starali się komentować wydarzenia dziejące się za Oceanem. Nasze spotkanie ze Złotymi Globami rozpoczniemy po północy.


KS