• Redakcja
    Redakcja

10 kultowych filmów, które można zobaczyć w Netfliksie po polsku [CZĘŚĆ I]

Netflix na polskim rynku dostępny jest już od 3 miesięcy. Serwis cały czas jest udoskonalany - codziennie pojawia się coraz więcej produkcji dostępnych z polskimi napisami oraz lektorem. Sprawdziliśmy, jakie kultowe filmy możemy zobaczyć w serwisie.

Poniższe tytuły to absolutne klasyki, które z pewnością wielu z Was widziało wielokrotnie i z chęcią zobaczycie je jeszcze raz. A jeśli nie mieliście okazji, to koniecznie to nadróbcie!

10 kultowych filmów, które można zobaczyć w Netfliksie po polsku:

Władca Pierścieni - trylogia

To bez wątpienia dzieło życia Petera Jacksona oraz najlepsza filmowa seria dla fanów fantasy. Przepiękna przygoda, która zachwyca kolejne pokolenia, znakomita obsada, niesamowite Śródziemie, klimatyczna ścieżka dźwiękowa, sceny chwytające za serce... Mimo ponad 10 lat na karku, "Władca Pierścieni" nie zestarzał się zbyt mocno i całość wciąż ogląda się z wypiekami na twarzy.

"Drużyna pierścienia", "Dwie wieże" oraz "Powrót króla" (wersje kinowe) dostępne są w wersji z polskimi napisami i lektorem.

Matrix

NetflixTOP10Filmy

Jak głosi legenda, włodarze Warner Bros. po kupnie scenariusza w spotkaniu z Wachowskimi powiedzieli: "Dobra, wiemy, że kupiliśmy coś super, ale nie wiemy jednak co to jest. Możecie nam to wyjaśnić?". Dzisiaj "Matrix" uważany jest za jeden z najważniejszych filmów w historii gatunku science-fiction i nie tylko. Historia Neo i ludzi walczących z maszynami w wirtualnej rzeczywistości jest pełna aluzji, metafor i znaczeń, które fascynują i szerzej otwierają oczy na wiele spraw.

Film dostępny z polskimi napisami i lektorem.

Szeregowiec Ryan

Gdy myślimy "film wojenny", to przed oczyma od razu pojawia się nam słynna scena z plaży Omaha z "Szeregowca Ryana": wstrząsająca, naturalistyczna i szokująca. Za zdjęcia do tej produkcji swojego drugiego Oscara otrzymał polski operator Janusz Kamiński. Nic dziwnego - dzisiaj ten sposób prezentacji II wojny światowej to wzorzec dla innych twórców.

Film dostępny z polskimi napisami i lektorem.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Zobacz kolejne.