• Redakcja
    Redakcja

10 kultowych filmów, które można zobaczyć w Netfliksie po polsku [CZĘŚĆ I]

Chinatown

NetflixTOP10Filmy4

"Chinatown" nawiązuje do najlepszych tradycji filmu noir, dodając temu zasłużonemu w dziejach kinematografii nurtowi swoisty autorski styl. Akcja rozwija się niespiesznie, jednak wraz z kolejnymi odgadniętymi łamigłówki film nabiera tempa i odsłania trudne do zaakceptowania okropności. Jeden z najlepszych filmów Romana Polańskiego z kultową rolą Jacka Nicholsona.

Film dostępny z polskimi napisami i lektorem.

Forrest Gump

NetflixTOP10Filmy5

To znakomita, utrzymana w komediowej konwencji opowieść o akceptacji, tolerancji i umiejętności dostrzegania w innych czegoś więcej, niż ich zewnętrzności. "Życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiadomo, co ci się trafi" oraz "Biegnij, Forrest, biegnij!" to dwa cytaty, które przeniknęły do życia codziennego i często są używane w mowie potocznej. "Forest Gump" to film, który powinno obowiązkowo pokazywać w szkołach!

Film dostępny z lektorem.

Shrek

NetflixTOP10Filmy6

Animacja o zielonym ogrze i jego towarzyszu – irytującym ośle to swego rodzaju anty-baśń, igrająca z opowieściami o pięknych księżniczkach i przystojnych księciach. Obfituje w zabawne dialogi i animacje. To też pierwszy film, który zdobył Oscara w kategorii najlepszy film animowany – nagroda ta jest przyznawana od 2001 roku. Doczekał się kilku kontynuacji.

Film dostępny z polskimi napisami oraz dubbingiem.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Zobacz kolejne.