• Redakcja
    Redakcja

"Gliniarz i prokurator" (1987 - 1992)

Kolejny rewelacyjny duet, tym razem stworzony przez Williama Conrada i Joego Penny'ego. Prokurator McCabe, właściciel leniwego buldoga i dużego brzucha, oraz przystojny policjant Jake Styles wspólnie prowadzą kryminalne śledztwa. Ten pełen akcji i humoru serial, którego akcja osadzona jest w Los Angeles, wyjątkowo przypadł polskiej publiczności do gustu - w rodzimej telewizji gościł już kilkukrotnie.

"Policjanci z Miami" (1984 - 1990)

Pozycja zdecydowanie kultowa, którą każdy serialoman powinien znać - bez względu na to, czy miał okazję oglądać serial w latach 80. i 90., czy nie. Dwóch policjantów z "obyczajówki" - James "Sonny" Crockett i Ricardo "Rico" Tubbs - walczy ze zorganizowaną przestępczością Miami, gdzie w latach 80. kwitł podziemny przemysł narkotykowy.

"Cagney i Lacey" (1981 - 1988)

Serialowa para znów dobrana jest na zasadzie przeciwieństw, co prowadzi do wielu zabawnych sytuacji. Z tą różnicą, że Cagney i Lacey są kobietami. A przy okazji świetnymi funkcjonariuszkami policji, którym niestraszni są nowojorscy przestępcy. Razem są w stanie poradzić sobie z każdą sprawą.

"07 zgłoś się" (1976 - 1987)

Na koniec polski akcent - serial o przygodach porucznika MO Sławomira Borewicza, wzorowany na zachodnich produkcjach, miał za zadanie ocieplić wizerunek funkcjonariuszy MO w oczach publiczności. Mimo to zyskał rzeszę wiernych fanów - w czym pewnie pomogły pojawiające się na ekranie symbole Zachodu, jak puszka Coca-Coli czy kosmetyki Old Spice.

[Redakcja]