Pikanteria w filmowym wydaniu - oto miłosne trójkąty na ekranie!

Jeden z najgłośniejszych trójkątów miłosnych współczesnej popkultury. O względy Kirsten Stewart walczą wampir Edward oraz Wilkołak Jacob. Trzeba przyznać, że to adoratorzy jedyni w swoim rodzaju! Nastoletnie fanki do dzisiaj mają problem, który z nich jest przystojniejszy.

Vanessa Hudgens oraz Ashley Benson, gwiazdki Disneya, wspólnie z Jamesem Franco tworzą szalony trójkąt będący zarazem satyrą na popkulturę. Szaleństwo, feria barw, teledyskowa atmosfera i zarazem całkiem poważny scenariusz przedstawia to trio w sposób wymykający się wszelkim konwencjom.

8. "Titanic"


Słynna opowieść miłosna w czasie jednej z największych tragedii. Wielu jednak zapomina o tym, że zanim piękna arystokratka rozpoczęła romans z wrażliwym Jackiem, była już zaręczona z aroganckim Calem. Ten trójkąt bohaterów napędza całą akcję i pokazuje ludzkie uczucia oraz wielkie emocje. Miłość, zazdrość i w końcu śmierć. Leonardo Di Caprio, Kate Winslet oraz Billy Zane stworzyli tutaj znakomite kreacje, których nie sposób zapomnieć.

Słynna roztargniona 30-stka, która dziwnym trafem, ściąga na siebie wiele nieszczęść. Mimo olbrzymiego roztrzepania, lgną do niej faceci i to nie byle jacy! O Renee Zellweger starają się HHugh Grant i Colin Firth, którzy w pewnym momencie dają sobie nawet po głowach w słynnej scenie awantury.

6. "Casablanca"


Mamy tutaj słynne trio składające się z Ingrid Bergman, Paula Henreida oraz Humphreya Bogarta. Co ciekawe, film wszedł do kin w momencie, gdy obowiązywał cenzorski Kodeks Haysa, który zabraniał przedstawienia kobiety zostawiającej swego męża dla innego mężczyzny. Jednak widzowie wiedzieli jak odebrać ten klasyczny obraz.

To jeden z ciekawszych i zarazem bardzo perwersyjnych trójkątów. Brad Pitt, Tom Cruise oraz młoda Kristen Dunst tworzą charakterystyczne wampirze trio. Miłość, pragnienia, ekstaza i hektolitry krwi - wspaniała opowieść tej trójki do dzisiaj fascynuje.
 
@page_break@
 
Diane (Demi Moore) i David (Woody Harrelson) udają się do Los Angeles. Ich życie diametralnie zmienia się, gdy Diane poznaje ekscentrycznego miliardera (w tej roli Robert Redford), który proponuje... milion dolarów w zamian za noc. Niepowtarzalna estetyka z lat '90, gwiazdorska obsada - jeden z najciekawszych "trójkątów" ostatnich lat

3. "Ich troje"


Wspólny pokój w akademiku dzielą spokojny Eddy i szalony Stuart. Pomyłka w komputerze powoduje, że do ich pokoju trafia dziewczyna. Świat chłopaków diametralnie się zmienia.  Ona kocha się w w jednym z nich, który jest gejem, zaś drugi wzdycha do niej. Ta pełna emocji telenowela to klasyczne filmowe przedstawienie trójkąta miłosnego i niespełnionych fantazji.

2. "Marzyciele"


Bernardo Bertolluci tworzy kino pełne namiętności i pasji, w którym rodzeństwo wchodzi w najintymniejsze sfery, szukając nowych podniet. Dołącza do nich amerykański student, który wkracza w świat pełen seksualnych fantazji i toksycznych relacji.
 
@page_break@
 

"Małe stłuczki" to film o przypadkowych spotkaniach ludzi i ich konsekwencjach. Asia i Kasia dzielą nie tylko mieszkanie, ale prowadzą także wspólną firmę – zajmują się likwidowaniem starych mieszkań. Dołącza do nich w pewnym momencie Piotr, który wprowadza pewne zamieszanie.

"Małe stłuczki", film pozbawiony pozornie wielkich tematów, dotyka tej materii życia, która nie może być nazwana, a która jest jakimś tajemniczym składnikiem naszej kondycji. Tego nic, które boli. Finał jest pytaniem o happy end, które nie daje spokoju: czy to nie najwyższa pora, żeby zrezygnować z fantazmatu Wielkiego Wybuchu w świecie ludzi. A Aleksandra Gowin i Ireneusz Grzyb bardzo zaostrzyli apetyt na polskie kino. Czekam na dalszy ciąg! - pisała o filmie nasza recenzentka.

[JB]