Od piątku na ekranach naszych kin oglądać można film "Biała jak mleko, czerwona jak krew". Z tej okazji przygotowaliśmy zestawienie pięciu najbardziej wzruszających melodramatów dla młodzieży.

W filmie "Biała jak mleko, czerwona jak krew" (2013, reż. Giacomo Campiotti), Leo ma szesnaście lat. Dla niego życie ma tylko dwa kolory: biały i czerwony. Kolor biały jest dla niego absolutną pustką. Stara się go unikać. Czerwony to krew pulsująca w żyłach przed meczem. To też kolor włosów Beatrice, dziewczyny jego marzeń.


 
"Gwiazd naszych wina"

"Gwiazd naszych wina"
"Gwiazd naszych wina"

Historia chorej na raka nastolatki, która zakochuje się w chłopcu, również cierpiącym na raka. Bohaterowie poznają się na spotkaniu grupy wsparcia.
 
"Szkoła uczuć"

"Szkoła uczuć"
"Szkoła uczuć"

Landon Carter jest jednym z bardziej popularnych chłopców w szkole. Zarozumiały, nierozważny i zuchwały chłopak, zupełnie nieoczekiwanie, zakochuje się w Jamie Sullivan, córce miejscowego pastora. Jamie, niejednokrotnie obiekt niemądrych żartów Londona i jego przyjaciół, dziewczyna, która nigdy nie ukrywała, że wiara jest najważniejszym elementem jej życia, zmieni pozbawione dotąd sensu, życie chłopca. Ich związek pozwoli obojgu dotrzeć do prawd, których znalezienie, zajmuje niektórym całe życie.
 
"Love Story"

Kadr z filmu "Love Story"
Kadr z filmu "Love Story"

Syn milionera Oliver Barrett IV, poznaje na uniwersytecie w Harwardzie studentkę muzyki Jenny Cavalleri i zakochuj się w niej. Dziewczyna pochodzi z biednej rodziny włoskich emigrantów. Młodzi kochają się i wbrew rodzinie chłopaka pobierają się. Od tej pory Oliver sam musi opłacać swoje studia.
 
"Romeo i Julia"

Kadr z filmu "Romeo i Julia"
Kadr z filmu "Romeo i Julia"

Współczesna wersja tragedii Szekspira, przeniesiona do fikcyjnego miasta Verona Beach. To właśnie tutaj od lat walczą ze sobą dwie gangsterskie rodziny. Na tle krwawych porachunków rodzi się miłość. Mimo nowoczesnej realizacji, twórcy filmu zdecydowali się na pozostawienie oryginalnego tekstu Szekspira. W rolach głównych Leonardo DiCaprio i Claire Danes.
 
"Uprowadzenie Agaty"

Kadr z filmu "Uprowadzenie Agaty"
Kadr z filmu "Uprowadzenie Agaty"

Prawdopodobnie jeden z najważniejszych polskich melodramatów lat 90. Poruszająca historia miłości rzezimieszka Cygana i córki ważnego polityka – Agaty zrealizowana przez Marka Piwowskiego. Fabuła została luźno oparta na prawdziwych wydarzeniach, co wywołało niemałe zamieszanie.