• Redakcja
    Redakcja
Baby Bump
  • 5
  • 0
Baby Bump

Pieprzne dzieciaki, czyli seks, przemoc i zło nastolatków oraz dzieciaków w filmach

3 czerwca do kin wchodzi film "Baby Bump", który w odważny sposób opowiada o dorastaniu. Jest punkowo, kolorowo, wulgarnie i zabawnie. Dorastanie nie jest dla dzieci - głosi motto przewodnie debiutu fabularnego Kuby Czekaja. Zainspirowani tematem, prezentujemy inne filmowe dzieciaki, których wybryki przyprawić mogą o zawrót głowy.


Spring Breakers

Czwórka pstrokatych, rozwydrzonych nastolatek postanawia obrobić miejscową knajpę by zdobyć pieniądze na wymarzone wakacje. Ferie wiosenne to czas, podczas którego spuszczonym ze smyczy amerykańskim studentom przychodzą do głowy najgłupsze pomysły. Obraz Harmony'ego Korine'a to analiza degeneracji współczesnego społeczeństwa, jego (braku) wartości i pustki, której nie da się wypełnić nawet największą dawką adrenaliny.
 

Bejbi Blues

Bohaterką filmu jest siedemnastoletnia Natalia, która zostaje matką. Wszystko dlatego, że pragnie, by ktoś ją kochał. Jednak dziecko, które początkowo wydaje się być odpowiedzią na jej potrzeby, okazuje się bardziej wymagające i męczące, niż mogłaby przypuszczać. Zwłaszcza, że z problemem na głowie zostawią ją wszyscy - koleżanki, chłopak, a nawet rodzice. Tymczasem Natalia sama jest jeszcze dzieckiem.


Wilgotne miejsca

Helen to koszmar wszystkich zwolenników patriarchatu. Wyzwolona, nieustannie eksplorująca swoją seksualność nastolatka, która nie poddaje się żadnym konwenansom, gdyż najbardziej interesuje ją zaspokajanie swoich własnych potrzeb. Lubi swój zapach, dlatego rzadko się myje, fascynują ją różnego rodzaju wydzieliny. Nie ma dla niej tematów tabu. 


Galerianki

Kolejny w naszym zestawieniu film Katarzyny Rosłoniec. Tym razem jest to opowieść o nastolatkach, które w zamian za drogie prezenty uprawiają seks z poznanymi w galerii handlowej mężczyznami. Reżyserka próbuje zmierzyć się z problemem prostytucji nieletnich przyglądając się ich rodzinom i środowisku, z którego pochodzą.
 

Ken Park

Totalnie zakręcone kino, któremu daleko do normalności. Stworzone zresztą przez mistrza gatunku kontrowersyjnych filmów o dzieciakach - Larry'ego Clarka. W filmie pojawiaja się sytuacje tak dziwne, jak masturbacja młodego chłopaka po wcześniejszym zabiciu własnych dziadków. Naszym zdaniem to jedna z najostrzejszych rzeczy, jakie możecie zobaczyć w kinie,  i które nie zostały całkowicie zakazane.   

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Zobacz kolejne.