• Redakcja
    Redakcja

TOP 5 pikników w filmach

Maj już za pasem, a wraz z nim rusza sezon piknikowy! Jeśli jednak z jakiegoś powodu (deszcz? Uczulenie na słońce? Wiosenne przeziębienie?) nie możecie wybrać się z kocykiem i jedzeniem do parku czy na łono bardziej dzikiej natury, zawsze pozostaje oglądanie filmów. Przed Wami 5 najciekawszych piknikowych scen!

"Kumple od kufla" (2013)

Miejsce pikniku: las w pobliżu Lake Michigan, USA

Okoliczności: Chris zaprosił swoich przyjaciół – Luke'a i Jill – by spędzili z nim i jego dziewczyną Kate weekend w rodzinnym domku na wsi. Gdy Chris wybiera się na spacer z Jill do lasu, podczas pikniku okazuje się, że oboje mają się ku sobie.

"Archipelago" (2010)

Miejsce pikiniku: Tresco, archipelag wysp Scilly

Okoliczności: Gdy Edward postanawia wyjechać na wolontariat do Afryki, jego matka zwołuje całą rodzinę, by urządzić mu pożegnanie na jednej z wysp archipelagu Scilly. Na miejscu wychodzą na jaw niesnaski rodzinne i niezaleczone rany. Piknik na wyspie wypada bardzo niezręcznie.

"Odlot" (2009)

Miejsce pikniku: wzgórze w Ameryce Środkowej

Okoliczności: nowożeńcy Carl i Ellie marzą o podróży do Ameryki Południowej. W jednej ze scen widzimy ich leżących na kocyku rozłożonym na trawie i wpatrujących się w chmury, z radością spoglądających na wspólną przyszłość. Wkrótce okaże się, że nawet w bajkach nie wszystkie marzenia się spełniają.

"Bezdroża" (2004)

Miejsce pikniku: Santa Barbara, Kalifornia

Okoliczności: Jedna z radośniejszych scen w filmie Alexandre'a Payne'a to właśnie ta, w której bohaterowie – przyjaciele Miles i Jack – dzielą się butelką wina i piknikowym jedzeniem z nowo poznanymi kobietami. Wcielająca się w jedną z ról Virginia Madsen powiedziała, że była to pierwsza scena, którą kręcili wszyscy razem: Dali nam torbę z jedzeniem i Payne powiedział: idźcie na piknik.

"Piknik pod wiszącą skałą" (1975)

Miejsce pikniku: Wisząca Skała w stanie Wiktoria w Australii

Okoliczności: w dzień św. Walentego 1900 roku uczennice prywatnej szkoły dla dziewcząt wybierają się na piknik pod pobliską Wiszącą Skałę. Jednak z tego pikniku nie wszyscy powrócą.