Najlepsze hiszpanskie horrory
 
Hiszpanie niewątpliwie mają nosa do kręcenia horrorów. Ich filmy grozy są poważane w środowisku miłośników tego typu kina, zaś amerykanie chętnie czerpią z ich pomysłów, tworząc później własne wersje. Przed Wami siedem horrorów hiszpańskich, które zjeżą Wam włos na głowie!  
Najlepsze hiszpanskie horrory
 
Grupa poszukiwaczy mocnych wrażeń spotyka się w leśnej głuszy na partii paintballa. Nieoczekiwanie, niegroźna zabawa w wojnę zamienia się w krwawą grę o przetrwanie. Zawodnicy trafiają na celownik tajemniczego snajpera wyposażonego w ostrą amunicję. W nowej, brutalnej odsłonie gry nie ma żadnych reguł. Liczy się tylko przeżycie. Pomysł na scenariusz prosty, ale niezwykle skuteczny, by wciągnąć widza w makabryczną zabawę. Kto przeżyje tę rozgrywkę? Film będzie można obejrzeć dziś o 20.00 w Stopklatce TV.

"REC" - horror
 
Najlepsze hiszpanskie horrory
 
Pierwsza część tak spodobała się widzom na całym świecie, że powstały aż 3 kontynuacje plus (nieudany) remake amerykański. Pierwsza część wetchnęła nowego ducha w skostniały już nieco podgatunek found footage i zaserwowała widzom ostrą jazdę bez trzymanki. Dawno żaden horror nie trzymał tak w napięciu, jak "REC".  
Najlepsze hiszpanskie horrory
 
"Sierociniec" jest klasycznym przykładem tego, jak można zrobić horror, który zarazem... nie jest horrorem, a mimo to, potrafi złapać za gardło i ostatecznie... wzruszyć. Wspaniała historia o duchach!  
Atrocious
 
Po sukcesie filmu "REC", nastąpił wysyp horrorów found footage i jednym z nich jest "Atrocious". Całość to luźna wariacja motywu znanego chociażby z "Blair Witch Project", ale odpowiednio doprawiona. Tylko dla widzów o mocnych nerwach!  
Dagon

Kultowy horror komediowy w środowisku fanów H.P. Lovecrafta, będący luźną ekranizacją jednego z opowiadań mistrza grozy. Slasher z mackami w tle, okultystami i obowiązkowym rytuałem. Ostra jazda bez trzymanki.  
Hiszpania Horrory
 
"Słodkich snów" Jaume Balagueró to film zawieszony między psychodelicznym thrillerem a nietypowym romansem. Napięcie „Slivera" spotyka się tu z mrokiem "REC", ale naprawdę przewrotne jest dopiero to, co zrobił reżyser, zderzając te dwie konwencje w finale.  
Labirynt Fauna
 

Słynna baśń dla dorosłych od Guillermo Del Toro. Historia Ofelii, 12-letniej dziewczynki obdarzonej niezwykłą wyobraźnią wzbudza zachwyt do dziś - jest śmiertelnie poważna, okrutna bardziej niż u Braci Grimm, bo przeplatająca się z brutalną, pełną okrucieństw historią XX wieku.

ZOBACZ TAKŻE: TOP 50: najlepsze thrillery


***
[JB]