10 najlepszych filmów fantasy

W kinach "Warcraft: Początek" - superprodukcja fantasy w reżyserii Duncana Jonesa na podstawie słynnej serii gier komputerowych. Z tej okazji zapraszamy do przejrzenia rankingu 10 filmów fantasy, które trzeba znać!

Tak, zdajemy sobie sprawę, że starsi widzowie zapewne pamiętają większość tytułów, dlatego - niech ten ranking będzie dla nich miłym wspomnieniem, zaś dla widzów młodszych - drogowskazem, co warto zobaczyć.

I powiedzmy sobie szczerze - "Władca Pierścieni" to rzecz oczywista i wybitna, więc trylogii Petera Jacksona nawet tu nie zamieszczamy, by zrobić miejsce dla innych tytułów.

10 najlepszych filmów fantasy:

"Legenda"

Najlepsze filmy fantasy

W świecie zamieszkanym przez wróżki, gobliny, jednorożce i ludzi, Jack staje przed bohaterskim wyzwaniem. Musi ocalić piękną księżniczkę Lily i pokonać demonicznego Lorda Ciemności. Mniej znany film Ridleya Scotta z główną rolą młodziutkiego Toma Cruise'a!

"Labirynt"

Najlepsze filmy fantasy

Niesamowita fantastyczna kraina do dzisiaj zachwyca. Przepiękne scenografie i ten charakterystyczny tytułowy labirynt - film, do którego współcześni 30-latkowe uwielbiają wracać. No i nie zapominajmy - w roli złego czarnoksiężnika wciela się David Bowie.

"Ostatni smok"

Najlepsze filmy fantasy

Teraz wszyscy zachwycają się Smaugiem w "Hobbicie", jednak nie można zapomnieć o niepowtarzalnym smoku mówiącym głosem Seana Connery'ego. Ale żeby nie było - film Roba Cohena to również sprawnie opowiedziana historia, którą z przyjemnością ogląda się do dziś.

"Willow"

Najlepsze filmy fantasy

Klasyczny film fantasy, którego nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu. Fakt, razić mogą pewne schematy i uproszczenia, ale nie można odmówić jednego - to przepiękny film drogi, pełen przygód, które na długo pozostają w głowie.

"Ciemny kryształ"

Najlepsze filmy fantasy

Przed tysiącem lat na odległej planecie, Mroczny Kryształ został prawie całkowicie zniszczony przez lud Urskeska. Wtedy świat ogarnęła era chaosu. Dopiero teraz nastąpiła koniunkcja gwiazd sprzyjająca uzdrowieniu kryształu. Jeżeli to nie nastąpi, zło ostatecznie zatriumfuje. Jed, ostatni z Gelfinów wyrusza w misję odnalezienia odłamka kryształu, dzięki czemu będzie można ocalić świat... Brzmi banalnie, jednak całość zasługuje na uwagę przede wszystkim dzięki wykorzystaniu kukiełek i niesamowitym scenografiom. Film, który odcisnął piętno na wielu późniejszych twórcach fantasy.

 

Ten news ma więcej niż jedną stronę. Zobacz kolejne.
Warcraft: Początek
Warcraft: Początek
Warcraft
3.9