TOP 30: najlepsze filmy pierwszej połowy 2015

Trudno w to uwierzyć, ale pierwsza połowa 2015 za nami! To dobry moment, by podsumować, co dobrego w pierwszych sześciu miesiącach tego roku wydarzyło się w świecie filmów.

Oto najlepsze filmy pierwszej połowy 2015 roku. Aby zakwalifikować się do rankingu, obraz musiał mieć oficjalną polską premierę między 1 stycznia a 30 czerwca 2015.

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze filmy 2015 roku

Kto znalazł się na szczycie listy?

30. Dwa dni, jedna noc

Najlepsze filmy 2015

To porządny film, który nie dokona być może żadnej rewolucji, ale sprawny sposób prowadzenia i filmowania historii powoduje, że całość mocno się wyróżnia na tle konkurencji. Plus główna rola Marion Cotillard!

29. Kopciuszek

Najlepsze filmy 2015

Po sukciesie "Czarownicy", Disney postanowił iść za ciosem i przygotować więcej aktorskich adaptacji najsłynniejszych, klasycznych wręcz animacji. "Kopciuszek" to wierne odwzorowanie bajki sprzed lat, które urzeka przede wszystkim wspaniale skompletowaną obsadą. Cate Blanchett błyszczy jako zła macocha, Stellan Skarsgard bawi jako wielki książę. Odtwórcy głównych ról, znani kolejno z "Downton Abbey" i "Gry o tron" Lily James oraz Richard Madden, stanowią naprawdę urokliwą parę. Czasami miło odświeżyć sobie to, co już bardzo dobrze znamy, zwłaszcza jeśli jest podane w tak atrakcyjny sposób.

28. Chappie

Najlepsze filmy 2015

Neill Blomkamp musiał tym obrazem odbudować zaufanie swoich fanów po nieudanym "Elizjum". Na szczęście reżyser sam dostrzegł słabości poprzedniego filmu i udowodnił, że "Dystrykt 9" nie był dziełem przypadku. Mimo że pewne wątki czy miejsce akcji "Chappiego" znów wywołują uczucie deja vu, nie zabrakło tu świeżości. Postać tytułowego androida zmusza do przemyśleń, akcja nie pozwala się nudzić, a doskonały w swych rolach duet Die Antwoord wprowadza elementy (nieraz gorzkiego) humoru.

ZOBACZ TAKŻE: Nowe filmy 2017

27. Minionki

Najlepsze filmy 2015

Słodkie, żółte stworki, który zawsze chcą jak najgorzej, a wychodzi im wręcz na odwrót, doczekały się trzeciego filmu o swych zabawnych perypetiach. Dopiero w tej części poznajemy genezę ich działalności oraz dowiadujemy się, co spotkało ich poprzednich panów. Historia o ich podróży do Ameryki i poznaniu Scarlett O'Haracz stanowi doskonały pretekst do zaprezentowania całej serii gagów, za które pokochaliśmy je w poprzednich filmach.

26. Joanna

Najlepsze filmy 2015

Aneta Kopacz w filmowym filmowym portrecie Joanny Sałygi pokazuje śmierć powolną i uświadomioną. Bohaterka w kwietniu 2010 roku dowiedziała się, że ma nowotwór z licznymi przerzutami i zostało jej kilka miesięcy życia. O tym, z jaką determinacją walczyła o każdy kolejny dzień, dowiadujemy z jej bloga, którego pisała jako Chustka. Miała wielu czytelników, których motywowała do mierzenia się z trudnościami. Pisała jednak dla swoich bliskich – szczególnie dla kilkuletniego syna Jasia, którego cierpliwie przygotowywała na swoje odejście.

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze seriale 2015 roku

Ten news ma więcej niż jedną stronę. Zobacz kolejne.