Będzie reboot "Spider-Mana"? Andrew Garfield nie zagra?

Nie jest tajemnicą, że "Niesamowity Spider-Man 2" zawiódł pokładane w nim nadzieje. Opinie o filmie nie były najlepsze, choć nagromadzono w nim mnóstwo atrakcji. Wygląda na to, że studio Sony chce ponownie odświeżyć serię.
 
Na razie to tylko spekulacje uzyskane dzięki korespondencji, jaka wyciekła do internetu po włamaniu hakerów na serwery studia Sony.
 
Na razie wiadomo, że przyszłość kolejnego filmu o Spider-Manie nie jest pewna. Sony chce jednak brać udział w zyskach z filmów o superbohaterach i dlatego nie ma zamiaru odpuszczać swojego flagowego produktu. Poszukiwany jest sposób na odpowiednie podejście do tematu.
 
Jednym z takich pomysłów jest ponowny restart opowieści o Spider-Manie. Wiąże się to podobno ze zwolnieniem Andrew Garfielda z roli Człowieka-Pająka. Według uzyskanych informacji, już się to stało. Podobno jednym z powodów zwolnienia aktora, była jego krytyka ingerencji studia w produkcję "Niesamowitego Spider-Mana 2".
 
Niepotwierdzone wiadomości mówią, że do tematu powrócić ma Sam Raimi, twórca pierwszej trylogii, a w produkcję zaangażować ma się Marvel.
 
Kilka dni temu wyciekła wiadomość, że Marvel negocjuje z Sony udział Spider-Mana w filmie "Captain America: Civil War". W zamian Sony zaproponowało podobno by Kapitan Ameryka pojawił się w "Sinister Six". Podobno to w "Civil War" miałby się pojawić nowy aktor w roli Spider-Mana i mogłoby to być wprowadzenie do nowej serii.
 
W listach pomiędzy szefami Sony można przeczytać też, że pomysł porzucenia Spider-Mana jest chybiony, że lepiej znaleźć jest utalentowanego reżysera do nakręcenia nowego filmu. Wymieniane są nazwiska Brada Birda, Edgara Wrighta, Jamesa Gunna. Pojawiła się też sugestia sięgnięcia po wybrane komiksy (Amazing Spider-Man #293-294, Spectacular Spider-Man #131-132 oraz Web of Spider-Man #31-32) i pojawienie się Kravena. Pokazanie Spider-Mana jako dorosłego, a nie nastolatka też jest ciekawym rozwiązaniem dla tej serii.
[KS / MovieWeb]