Będzie remake "Ucieczki z Nowego Jorku". Oni wygrali prawa do filmu

Studio 20th Century Fox wygrało batalię do walki o prawa do realizacji remake'u filmu "Ucieczka z Nowego Jorku". Producentem wykonawczym filmu będzie legendarny twórca oryginału John Carpenter.  
Oryginalna "Ucieczka z Nowego Jorku" powstała w 1981 roku. Jej reżyserem był John Carpenter, a w postać Snake'a Plisskena wcielił się Kurt Russell. Jego bohater to skazaniec, który otrzymał zadanie uratowania Prezydenta, którego samolot rozbił się nad pilnie strzeżonym więzieniem, w jakie zamieniono Manhattan. W 1996 roku powstał sequel filmu zatytułowany "Ucieczka z Los Angeles".
 
Temat remake'u powraca ponownie. Z projektem związani byli wcześniej m.in. Len Wiseman i Breck Eisner, a zagrać mieli Gerard Butler, Jeremy Renner oraz Charlie Hunnam. Jednak żadna z tych prób nie zakończyła się sukcesem.
 
W tej wiadomości najbardziej cieszy powrót Johna Carpentera, który będzie miał znaczący wpływ na rozwój i kształt tego filmu. Fox liczy na rozpoczęcie realizacji kolejnej przebojowej serii i chce nawiązać do powodzenia nowej "Planety Małp".
[KS / First Showing]