Benedict Cumberbatch jako Hamlet. Poradził sobie w słynnej roli?

Benedict Cumberbatch jako Sherlock (fot. BBC)  
5 sierpnia odbyła się premiera długo wyczekiwanej, nowej wersji "Hamleta", sztuki Williama Szekspira, w której główną rolę zagrał Benedict Cumberbatch. Jak oceniają krytycy: sztuka Szekspira na nowo ożyła i jest elektryzująca.

Fani aktora i teatru specjalnie przyjeżdżali do Londynu, aby zdobyć bilety. Te jednak wyprzedały się dosłownie w parę minut. Można je znaleźć między innymi na eBayu, gdzie ich cena podskoczyła nawet do 700 dolarów.

Na taki stan rzeczy składa się kilka czynników. Dużym wabikiem jest oczywiście olbrzymia popularność Cumberbatcha, ale również jest ostatni występ teatralny w sztuce "Frankenstein"" z 2011. Wtedy też razem z Johnnym Lee Millerem, grał na zmianę tytułowego Frankensteina bądź potwora, który został stworzony przez szalonego naukowca. Sztuka zebrała bardzo dobre opinie, zarówno od widzów jak i krytyków.


Na temat gry w "Hamlecie" prócz krytyków wypowiedzieli się również fani, którym udało się zdobyć bilety na premierę. Na Twitterze przewija się opinia, że aktor, znany przede wszystkim z roli Sherlocka, w swojej roli był doskonały.

Benedict Cumberbatch Twitter Hamlet

[DJ / Time]