Benedict Cumberbatch przyjedzie do Polski. Rezerwujcie wolne na maj

Benedict Cumberbatch
  Stephen Hawking, Victor Frankenstein, Sherlock Holmes, Vincent van Gogh, Julian Assange. Wspólnym mianownikiem dla wszystkich tych postaci jest Benedict Cumberbatch – gość 7. edycji Off Plus Camera.
 
Prasa okrzyknęła go najseksowniejszym mężczyzną na świecie, jego nazwisko otwiera listę tych najgorętszych w Wielkiej Brytanii. Benedict Cumberbatch da się poznać polskiej publiczności nie tylko jako doskonały aktor, ale również twórca kina niezależnego.  Razem z grupą przyjaciół założył kolektyw produkcyjny SunnyMarch. Do Krakowa przywiezie film, w którym gra, i który jednocześnie wyprodukował - „Little Favour" (pokaz już 10.05 w Kijów.Centrum). Stolicę małopolski odwiedzą również producenci: Adam Ackland i Adam Selves i aktor Nick Moran ( gość Off Plus Camera w 2013).
 
Choć po studiach (London Academy of Music and Dramatic Art) występował w klasycznym teatralnym repertuarze obejmującym sztuki Szekspira i Ibsena, cały czas fascynował go film. Pracę magisterską poświęcił ulubionemu reżyserowi Stanleyowi Kubrickowi. Podczas Off Plus Camera na pewno nie odmówi sobie przyjemności obejrzenia wystawy dedykowanej jego twórczości, którą od 4 maja można oglądać w Muzeum Narodowym.
 
Największą popularność Benedictowi Cumberbatchowi przyniosła rola serialu telewizyjnym BBC „Sherlock". Widzowie podziwiali go w roli Forda w filmie „Zniewolony. 12 Years a Slave" Steve'a McQueena czy Juliana Assange'a w „Piątej władzy" Billa Condona. Obsadzenie go w „Star Treku" reżyserowi miał zasugerować sam Stevenem Spielberg, który wcześniej powierzył Cumberbatchowi rolę w „Czasie wojny". Mimo sukcesu na dużym ekranie, nie rezygnuje z teatru. Gra im.in. na deskach jednej z najbardziej prestiżowych scen świata – londyńskiego National Theatre.
 
Więcej informacji o pokazie filmu Benedicta Cumberbatcha i jego spotkaniu z publicznością można znaleźć na www.offpluscamera.com.
 
Festiwal Off Plus Camera zaczyna się już 2 maja w Krakowie.

[AZ / OPC]