Chloë Grace Moretz: 10 filmowych twarzy

Chloë Grace Moretz ma 17 lat, a na jej aktorski dorobek składa się już ponad 50 filmów. Na ekrany wchodzi "Bez litości", gdzie Moretz wciela się w młodocianą prostytutkę, zmuszaną do pracy przez rosyjskich gangsterów. Zdolna Chloë rzadko pokazuje się na ekranie w tak mrocznym wcieleniu. Prezentujemy 10 aktorskich twarzy Chloë Grace Moretz!
 
"Amityville" (2005)

Pierwsza ważna rola w karierze Chloë Grace Moretz, która od razu przyniosła jej nominację do Young Artist Award. W "Amityville" Moretz pojawiła się u boku Ryana Reynoldsa i Melissy George.
 
"Gotowe na wszystko" (2006-2007)


Chloë Grace Moretz została zauważona w "Amityville", zaczęła więc dostawać więcej propozycji. Aktorka wystąpiła w kilku serialach, między innymi "Seks, kasa i kłopoty" czy "Gotowe na wszystko". W tym drugim Moretz wcieliła się w rolę Sherri Maltby.
 

Rola mała, ale jakże sympatyczna! Chloë Grace Moretz zagrała tutaj Rachel, która doradzała bohaterowi Josepha Gordona-Levitta. Nastolatka urzekła widzów trzeźwym spojrzeniem na wiele życiowych spraw. Starszy brat mógł wiele nauczyć się od swojej niezwykle rozsądnej siostry.
 
"Kick-Ass" (2010)


Chloë Grace Moretz wreszcie błyszczała jako największa gwiazda filmu. Hit-Girl lub też Mindy Macready to pierwsza tak ważna rola dla aktorki i świetna okazja, by sprawdzić jej zdolności w kinie sensacyjnym. W 2013 roku Moretz zagrała w sequelu produkcji.
 

Remake szwedzkiego horroru pod tym samym tytułem. Chloë Grace Moretz za rolę młodej wampirzycy otrzymała nagrodę Saturn w kategorii Najlepsza kreacja młodego aktora lub aktorki. Jako 13-latka został okrzyknięta "jedną z najbardziej zapracowanych aktorek w Hollywood".

 

W filmie Martina Scorsese wreszcie mogliśmy zobaczyć Chloë Grace Moretz nie w wydaniu współczesnym, a z lat 30. XX wieku. "Hugo" otrzymał 11 nominacji do Oscara, ostatecznie zdobył pięć statuetek, w tym za zdjęcia, montaż dźwięku czy scenografię.
 
"Mroczne cienie" (2012)


Chloë Grace Moretz ponownie w filmie o wampirach, ale tym razem nie wcieliła się w jednego z krwiopijców. Aktorka zagrała zbuntowaną nastolatkę Carolyn Stoddard, która udzielała głównemu bohaterowi (Johnny Depp w roli wampira - Barnabasa Collinsa) rad miłosnych i zapoznawała ze współczesną muzyką. 
 
"Movie 43" (2013)


Rzadko zdarzają się aktorskie kariery bez wpadek. Nie inaczej jest w przypadku Chloë Grace Moretz. Dlaczego gwiazda zdecydowała się na wzięcie udziału w tym projekcie? Do dziś nie możemy tego zrozumieć...
 
"Carrie" (2013)


Remake kultowego horroru z 1976 roku. Chloë Grace Moretz świetnie spisała się w wiadomej scenie.


 

W roli Mii Hall Chloë Grace Moretz mogła pokazać swoje romantyczne oblicze. Dramat trafił do polskich kin krótko przed premierą "Bez litości". Kolejne projekty 17-letniej aktorki to thriller "Dark Places" oraz film "The Fifth Wave".
 
[PG]