Disney planuje sequel "Czarownicy". Co na to Angelina Jolie?

Studio Disney rozpoczęło wstępne przygotowania do realizacji sequela "Czarownicy". Decyzja nie jest zaskoczeniem, bowiem oryginalny film na całym świecie przyniósł 758 mln dolarów wpływów.
 
"Czarownica" to filmowa wersja Śpiącej Królewny, ale opowiedziana z perspektywy "złej" czarownicy. W postać tę wcieliła się Angelina Jolie i to dzięki jej roli Disney zawdzięcza sukces swojego przedsięwzięcia. Trudno sobie wyobrazić sequel bez jej udziału.
 
Do projektu "Maleficent 2" Disney na razie zatrudnił Lindę Woolverton, której powierzono ponownie napisanie scenariusza opowiadającego dalszą historię Czarownicy.
 
Oczywiście Disney chciałby mieć w obsadzie Angelinę Jolie i zapewne zrobi wszystko by ją pozyskać. Na tym etapie jednak, umowy nie zostały jeszcze podpisane. Wydaje się jednak, że słynna aktorka powróci do sprawdzonej roli – to będzie dla niej bardzo korzystny kontrakt. W dodatku, czy byłoby sensownie ogłaszać plan nakręcenia sequela bez jej przyzwolenia? Wydaje się, że aktorka jako jeden z warunków postawiła jakość scenariusza i to od jego poziomu uzależnia swój udział w "Czarownicy 2".
 [KS / Deadline]