Disney podbija box office. "Księga dżungli" i "Kapitan Ameryka" na topie

Disney zdominował box office w miniony weekend - "Księga dżungli" nadal zajmuje pierwsze miejsce w USA, a "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów" szturmem podbił kina na świecie.

"Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów" w piątek trafił na ekrany kin w 37 krajach i zarobił 200,2 mln dolarów. A to dopiero początek - 6 maja będzie miał premierę nie tylko w Polsce, ale też między innymi w USA i Chinach.

W USA po raz trzeci na szczycie box office znalazła się "Księga dżungli" z wynikiem 42,4 mln dolarów. W sumie film zarobił do tej pory 684,8 mln dolarów, a nie miał jeszcze premiery w Korei i w Japonii.

Na drugim miejscu amerykańskiego box office znalazł się "Łowca i Królowa Lodu" z wynikiem 9,39 mln dolarów. Na całym świecie film zarobił 130 mln dolarów. Jego pierwsza część, "Królewna Śnieżka i Łowca", przyniósł w sumie 396,6 mln dolarów.

Trzecie miejsce w USA zajął "Keanu" - komedia duetu Key & Peele - z wynikiem 9,35 mln doarów. Na czwartym uplasował się "Dzień matki", który zarobił 8,3 mln dolarów. Na piątym miejscu znalazł się "Barbershop: The Next Cut", który zgarnął 6,1 mln dolarów, a na szóstym animowany hit Disneya "Zootopia" - z wynikiem 5 mln dolarów. W sumie "Zootopia" zarobiła już 931,4 mln dolarów z dystrybucji na całym świecie.

[KBS / Coming Soon]