"Django" i "Zorro" razem w filmie. Quentin Tarantino zainteresowany

Z korespondencji szefowej Sony, do internetu trafiła m.in. korespondencja na temat planowanego wspólnego filmu z udziałem Django oraz Zorro.  
Swobodnie mailowo korespondowali ze sobą Amy Pascal i Quentin Tarantino, ale temat wspólnej historii Django i Zorro nie jest nowy.
 
Podczas tegorocznego Comic Con Quentin Tarantino mówił o komiksie będącym sequelem historii Django, w którym miałby się pojawić Zorro. Komiks zadebiutował w sprzedaży w listopadzie.
 
Informacje z Sony mówią jednak, że jest planowana na jego podstawie produkcja filmowa. Do nakręcenia filmu zachęca Tarantino szefowa Sony, podkreślając chęć spotkania się w tej sprawie. W odpowiedzi Tarantino wyraził zainteresowanie projektem, pisząc, że może być to "zabawne". Jeżeli dojdzie do realizacji, to będzie to pierwszy w historii Tarantino sequel.
 
Komiks o Django dzieje się kilka lat po wydarzeniach opowiedzianych w filmie. Bohater z żoną udają się na zachód USA, aby osiedlić się w Chicago. Django musi jednak znaleźć pracę i tak jego los krzyżuje się z Zorro, człowiekiem, który nie dba o kolor skóry Django. Nasz bohater podejmuję się pracy jako ochroniarz Zorro i zostaje wciągnięty do walki z niesprawiedliwością.
 
3 listopada Amy Pascal napisała, że komiks jest "super cool". W kalendarzu premier Sony projekt ten jest zatytułowany "Django / Zorro", a jego data premiery wpisana jest na 2017 rok. Informacje te nie zostały oczywiście potwierdzone.
[KS / MovieWeb]