Dzień Kobiet w FilmBox Live

"Jeden dzień"
Zapomnijcie o rajstopach i goździkach – cóż może być lepszym prezentem na Dzień Kobiet niż dobry film? Nasza odpowiedź: dobry film na żądanie! FilmBox Live zadba o to, by 8 marca każda kobieta czuła się doceniona.

Dzień Kobiet w Filmox Live to przede wszystkim komedie romantyczne. W ofercie znaleźć można między innymi filmy "Jeden dzień", "Tak to się teraz robi" i "Słodka zemsta".

Siła przeciwieństw

"Jeden dzień"

Pozornie trudno o mniej dobraną parę niż Emma i Dexter. Ona – niepoprawna idealistka i marzycielka, brak jej siły przebicia. On – pewny siebie przystojniak i prawdziwy król życia. Ona na wszystko musi ciężko zapracować. On od razu dostaje to o czym zamarzy. Ona szuka miłości, on seksu. Spotykają się w noc po zakończeniu studiów. Jutro każde pójdzie własną drogą. Gdzie będą za rok, za dwa? I każdego następnego roku? Adaptacja światowego bestsellera Davida Nichollsa z udziałem nominowanej do Oscara Anne Hathaway ("Diabeł ubiera się u Prady") i Jima Sturgessa ("Niepokonani") to opowieść o bratnich duszach, wielkiej przyjaźni i krętych drogach prowadzących do miłości. "Jeden dzień" to filmowy romans w reżyserii Lone Scherfig, twórczyni "Była sobie dziewczyna", wpisujący się w tradycję brytyjskich przebojów, jak "To tylko miłość", "Notting Hill", "Holiday". Na ścieżce dźwiękowej muzyczne hity w wykonaniu Robbiego Williamsa, Tears for Fears, Elvisa Costello, Tricky'ego i Fatboy Slima.

Historia Emmy i Dextera nie jest jedyna w swoim rodzaju, nie chodzi jednak o to, żeby taką była. Pięknie jest powtarzać ją w różnych wersjach, dbać o to, by w pamięci miłość wciąż była żywa – pisała Anna Bielak. Cała recenzja tutaj >>>
 
Miłość in vitro

"Tak to się teraz robi"
"Tak to się teraz robi"
"Tak to się teraz robi"

Atrakcyjna nowojorska singielka, Kassie decyduje się zajść w ciążę metodą sztucznego zapłodnienia. Na skutek splotu nieprzewidzianych wydarzeń, ojcem dziecka zostaje jej najbliższy przyjaciel, wielce neurotyczny Wally, a nie starannie wyselekcjonowany dawca, przystojniak Roland. Wkrótce Kassie wyjeżdża do rodzinnej Minnesoty, by wychowywać dziecko. Po siedmiu latach powraca do Nowego Jorku z równie neurotycznym jak Wally synem Sebastianem i szykuje się do zamążpójścia. Wally lęka się jej wyznać prawdę, nie tylko o podmianie dawcy, ale i o swych uczuciach. Tak zatem wspomniane wyżej komediowe zajście jest jednak tylko pretekstem do opowiedzenia wzruszającej, acz dość nietypowej historii miłosnej.
 
Niewolnik miłości

"Słodka zemsta"
"Słodka zemsta"

"Słodka zemsta"

Odnosząca sukcesy Louise dowiaduje się, że jej mąż, po 13 latach małżeństwa, ma zamiar odejść od niej do młodszej kochanki. Kobieta postanawia przeprowadzić z mężem poważną rozmowę, jednak ten wyraźnie tego unika. Zdesperowana Louise więzi ukochanego w ich własnej łazience i w ten sposób ma zamiar zmusić go do rozmowy. Sprawy zaczynają się komplikować coraz bardziej, kiedy dom, w którym uwięziony jest Ian, staje się celem włamywaczy.