Jim Carrey o gubernatorze Kalifornii: "skorumpowany faszysta"

Jim Carrey w filmie "Głupi i głupszy bardziej" - reż. Bobby Farrelly, Peter Farrelly  
Jim Carrey zaprotestował przeciwko rozporządzeniu, zgodnie z którym wszystkie dzieci z publicznych kalifornijskich szkół mają zostać poddane obowiązkowemu szczepieniu. W ostrych słowach wypowiedział się o obecnym gubernatorze stanu.

Aktor na swoim Twitterze w mocny sposób skrytykował poczynania obecnego gubernatora Kalifornii Jerry'ego Browna. Carrey nazwał go "skorumpowanym faszystą", który poprzez szczepionki zatruje dzieci rtęcią i aluminium. Wskazał też na obłudę rządu, który z jednej strony zawiadamia o szkodliwości rtęci, a z drugiej, truje nią społeczeństwo.

Aktor wszystkich zainteresowanych tym tematem odsyła do filmu dokumentalnego z 2014 roku zatytułowanego "Trace Amounts", szokującego świadectwo człowieka, który na własnej skórze odczuł negatywne skutki przyjmowania rtęci.

Nowy przepis znosi też możliwość zwolnienia od szczepień osób, którym religijne przekonania nie pozwalają na przyjęcie do swojego organizmu obcych przeciwciał. Rozporządzenie ma wejść w życie z początkiem 2016 roku.
 
[DW / The HollywoodReporter]