Kosmiczne romanseOd piątku oglądać możemy na ekranach naszych kin historię międzygwiezdnej miłości Mili Kunis i Channinga Tatuma, którzy wcielili się w główne role w filmie "Jupiter: Intronizacja". Czy romans i science-fiction to dobre połączenie? Jak najbardziej – na dowód tego przedstawiamy listę pięciu par, których miłość kwitła na tle fantastycznych wydarzeń.

 

Han Solo i Księżniczka Leia – trylogia "Gwiezdne wojny" (1977, 1981, 1983)
 

Księżniczka Leia i Han Solo
Księżniczka Leia i Han Solo

 

W role te wcielili się Harrison Ford i Carrie Fisher. Niewiele filmów w historii kina przedstawiło romans z cyklu "od nienawiści do miłości" lepiej niż "Gwiezdne wojny". Nieokiełznany Han Solo i uparta księżniczka Leia uczynili sztukę z tęsknych spojrzeń, pogardliwych docinek i miłosnej chemii.

 

Jake Sully i Neytiri – "Avatar" (2009)
 

Avatar
"Avatar"

 

W tej nowoczesnej wersji historii o Pocahontas mamy do czynienia z miłością ponad podziałami. Bohaterów dzieli w zasadzie wszystko – wszak pochodzą z dwóch różnych światów – jednak ich uczucie jest w stanie przezwyciężyć nawet międzyplanetarne konflikty.

 

Jupiter Jones i Caine – "Jupiter: Intronizacja" (2015)
 

Jupiter: Intronizacja
"Jupiter; Intronizacja"

 

Tę dwójkę połączył... kod genetyczny. Ona ma w nim zapisane, że jest spadkobierczynią wielkiego dziedzictwa, on zaprogramowany jest tak, by ją odnaleźć. Czy ich miłość również uwarunkowana jest genetycznie? Odpowiedź znaleźć można w kinach.

 

Korben Dallas i Leeloo – "Piąty element" (1997)
 

Piąty element
"Piąty element"

 

Żołnierz (Bruce Willis) i stworzenie idealne (Milla Jovovich) spotykają się przypadkowo i ratują świat dzięki swojej wzajemnej miłości. Czyż można sobie wyobrazić bardziej romantyczną historię? Pewnie tak, ale trudno byłoby przedstawić ją tak efektownie, jak zrobił to Luc Besson.

 

Neo i Trinity – "Matrix" (1999)
 

Matrix
"Matrix"

 

W najważniejszym dziele rodzeństwa Wachowskich Keanu Reeves wciela się w rolę hakera, który pewnego dnia otrzymuje niepokojącą ofertę – może zdobyć wiedzę o prawdziwym, niezakłamanym świecie lub żyć dalej w nieświadomości. W odkrywaniu prawdy towarzyszy mu Trinity, a jej wyznanie miłości sprawia, że Neo ponownie budzi się do życia.