"Księga dżungli" na szczycie box office w USA

2016 jest świetnym rokiem dla Disneya. Najpierw serca publiczności podbił "Zwierzogród", teraz w kinach rządzi "Księga dżungli", która w weekend otwarcia zarobiła 291 milionów dolarów.

W weekend otwarcia "Księga dżungli" zarobiła 103,6 miliona dolarów w samych Stanach Zjednoczonych, co jest drugim najlepszym otwarciem kwietniowym w historii, zaraz po "Szybkich i wściekłych 7". "Księga dżungli" to też drugi w historii film Disneya z kategorią PG, który w weekend otwarcia zarobił ponad 100 mln dolarów. Na pierwszym miejscu jest tu "Alicja w krainie czarów" z 2010 roku.

W kinach poza USA film zarobił 187,4 mln dolarów, co globalnie daje 291 mln dolarów. 

Poniżej pełne zestawienie amerykańskiego box office:

1. Księga dżungli - 103 mln dolarów
2. Barbershop: The Next Cut - 20,2 mln dolarów
3. Szefowa - 10,2 mln dolarów
4. Batman v Superman: Świt sprawiedliwości - 9 mln dolarów
5. Zwierzogród - 8,2 mln dolarów
6. Criminal - 5,9 mln dolarów
7. Moje wielkie greckie wesele 2 - 3,3 mln dolarów
8. Cuda z nieba - 1,9 mln dolarów
9. Bóg nie umarł 2 - 1,7 mln dolarów
10 Eye in the Sky - 1,6 mln dolarów

To nie pierwszy raz, gdy Disney zabrał się za adaptację powieści Rudyarda Kiplinga. Pierwsza, animowana, powstała w 1967 roku i wielu uważa ją za klasyk. Najnowsza wersja została wyreżyserowana przez Jona Favreau ("Iron Man"). Zyskała uznanie nie tylko publiczności, ale i krytyków. Sprawdźcie naszą recenzję tego filmu.

Disney już pracuje nad sequelem - Kipling napisał wiele opowieści z głównym bohaterem "Księgi dżungli", chłopcem wychowanym przez wilki, w roli głównej, więc pomysłów na kolejne części raczej nie zabraknie.


[KBS / Digital Spy / Coming Soon]