"Layer Cake 2" bez Bonda. Jason Statham mówi kiedy

Jason Statham
Wielbiciele filmu niecierpliwie czekają na sequel filmu „Layer Cake". Już dziś wiadomo, że nie zagra w nim Daniel Craig. Rozpoczęcie produkcji już wkrótce.

Oryginalna powieść wydana została w 2000 roku, a jej autorem był J.J. Connolly Film powstał w 2004 roku. Sequel książki nosi tytuł „Viva La Madness", a w jej filmowej wersji nie zobaczymy gwiazdy oryginalnej produkcji. Daniel Craig, któremu rola w „Layer Cake" utorowała drogę do zagrania Jamesa Bonda, zostanie zastąpiony przez Jason Stathama. Dla Matthew Vaughna był to początek  kariery reżyserskiej.

I tym razem główną postacią filmu będzie bezimienny bohater, ale akcja nie będzie już dotyczyć jedynie przestępczego, podziemnego Londynu, a spojrzy na zorganizowaną zbrodnię w wymiarze międzynarodowym. Akcja rozgrywała będzie się 10 lat po wydarzeniach opisanych w pierwszej części. Zobaczymy więc tutaj handel narkotykami na dużą skalę, pranie brudnych pieniędzy i oszustwa z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. I we wszystkie te brudne sprawki wciągnięty zostanie nasz bohater, który marzył już o słonecznej emeryturze.

Jason Statham nie ukrywa, że "Layer Cake 2" to dla niego dziś najbardziej ekscytujący projekt. Zdjęcia do niego mają się rozpocząć w styczniu 2016 roku. Pisarz J.J. Connolly sam zajmie się stworzeniem scenariusza.
[KS / MovieWeb]