Najbardziej przerażające lalki w filmach

W kinach możemy oglądać horror "Annabelle" opowiadający o opętanej lalce. To nie pierwszy obraz grozy, w którym zabawki straszą widzów. Przed Wami filmy, w których znajdziecie najbardziej przerażające lalki.

Piła (2004)

Chyba nigdy byście nie chcieli spotkać lalki w mrocznej masce, ubranej w garnitur i dodatkowo jeżdżącej na rowerze... A właśnie ta postać informowała przyszłe ofiary, że chce zagrać w makabryczną grę. Dzięki dodatkom na DVD, wiemy że kukła była zwana "Billy Doll".

Magic (1978)

Zanim Anthony Hopkins został słynnym dr Hannibalem Lecterem, był brzuchomówcą w mało znanym filmie "Magic". Już wtedy potrafił przerazić, ale głównie za sprawą swojej lalki, która wyglądała równie niepokojąco co słynny aktor.
Duch (1982)

Słynny horror miał wiele przerażających momentów, ale jednym z najbardziej znanych motywów, było pojawienie się lalki klauna. Chyba nie ma widza, któremu nie przeszły by ciarki po plecach na widok tej postaci.
 
 
Dolls (1987)


A tutaj mamy plagę lalek opętanych przez czarownice dokonujące kolejnych makabrycznych zbrodni. Po tym filmie na pewno nie zechcecie kupić więcej tego typu zabawek Waszym pociechom.

Puppet Master (1989)


Z kolei tutaj lalki są ożywione przez tajemną staroegipską formułę, które strzegą sekretu swojego władcy. Biada tym, którzy próbują posiąść wiedzę tajemną!

Dead Silence (2007)


Zanim James Wan nakręcił "Obecność", w której pojawia się po raz pierwszy lalka Annabelle, zrealizował "Dead Silence" - straszy nas tam kukiełka Billy. Spójrzcie tylko na te oczy - one wręcz mówią, że chcą Was zniszczyć!
 

Trilogy of Terror (1975)


Możecie się śmiać, ale ta lalka przedstawiająca "wojownika-aborygena" jest równie zabójcza jak inne z tego rankingu. Ona ma tylko jeden cel - zabijać!

Laleczka Chucky (1988)


Prawdziwy i niekwestionowany władca pośród morderczych laleczek. Chucky to postać kultowa, której bały się kolejne pokolenia. Oprócz strachu, było też sporo śmiechu, a to za sprawą czarnego poczucia humoru opętanej lalki.
Annabelle (2014)


Opętana laleczka zaledwie pojawia się w kilku scenach w filmie "Obecność", jednak na tyle zapadła w pamięci widzów, że postanowiono stworzyć spin-off, który właśnie wyświetlany jest w kinach. Co najciekawsza - lalka Annabelle istniała naprawdę.

[Jędrzej Bukowski]