Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 06.11-09.11

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 06.11-09.11?

 

 

 

Largo Winch (wtorek 6 listopada, godz. 20:00)
film sensacyjny, Francja/Belgia 2008
reż. Jerome Salle, wyst. Tomer Sisley, Kristin Scott Thomas, Predrag 'Miki' Manojlovic 

Francuska adaptacja kultowego komiksu. Largo jest 26-letnim dziedzicem rodzinnego biznesowego imperium, a także wielkim miłośnikiem pięknych kobiet. Zbierają się nad nim jednak czarne chmury. Młody miliarder będzie musiał zawalczyć o swoje życie oraz finansowe imperium ojca.

 

 

Opowieść podręcznej (środa 7 listopada, godz. 22:00)
serial dramatyczny/science fiction, USA 2017, sez. 1., odc. 1. i 2.
wyst. Elisabeth Moss, Joseph Fiennes, Yvonne Strahovski, Alexis Bledel, Madeline Brewer, Ann Dowd, O-T Fagbenle, Max Minghella, Samira Wiley 

Serial, który wstrząsnął światem – po raz pierwszy w telewizji naziemnej. Akcja dzieje się w bliskiej przyszłości w Gileadzie, totalitarnym państwie położonym na terenie Stanów Zjednoczonych. W nękanym przez klęski żywiołowe i znikomą liczbę urodzeń kraju władzę sprawują fundamentaliści, którzy traktują kobiety jako własność stanu. Jedna z nich - Freda - zostaje Podręczną: członkinią kasty nielicznych płodnych kobiet ubezwłasnowolnionych w celu ponownego zaludnienia zniszczonego świata. W przerażającym społeczeństwie, w którym jedno niewłaściwe słowo może oznaczać surową karę, Freda ma jasny cel: przetrwać i odnaleźć odebraną jej córkę. Żeby go osiągnąć, musi lawirować między urzędnikami nazywanymi Komendantami, ich Żonami, wykonującymi domowe obowiązki Martami i pozostałymi Podręcznymi. Każda napotkana osoba może okazać się gileadzkim szpiegiem.

 

Na fali (czwartek 8 listopada, godz. 20:00)
film sensacyjny, USA 1991
reż. Kathryn Bigelow, wyst. Keanu Reeves, Patrick Swayze, Gary Busey 

Banda gangsterów napada na banki w Los Angeles. Rabusie ukrywają twarze pod maskami prezydentów USA. Śledztwo doprowadza policję do grupy surferów, poszlaki nie wystarczają jednak do postawienia im zarzutów. Świeżo upieczony absolwent szkoły policyjnej dostaje zadanie rozszyfrowania przestępców, ale zadanie nie będzie proste.

 

 

Słodka zemsta (piątek 9 listopada, godz. 20:00)
komedia romantyczna, USA 2009
reż. Cheryl Hines, wyst. Meg Ryan, Timothy Hutton, Justin Long, Kristen Bell 

Odnosząca sukcesy Louise dowiaduje się, że jej mąż ma zamiar odejść od niej do młodszej kochanki. Kobieta postanawia zakneblować ukochanego, przywiązać go do krzesła i w ten sposób zmusić go do rozmowy. Sprawy zaczynają się komplikować coraz bardziej, kiedy dom, w którym uwięziony jest Ian, staje się celem włamywaczy.