Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 10.04-14.04

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 10.04-14.04?

 

 

 

Szczęśliwy dzień (Piątek, 10 kwietnia / 20:00)

Komedia romantyczna, USA 1996
Reż. Micheal Hoffman, Wyst. Michelle Pfeiffer, George Clooney, Mae Whitman, Alex D. Linz

Komedia dla całej rodziny, której dochód ze sprzedaży biletów wyniósł blisko 100 milionów dolarów. Dwoje samotnych rodziców spóźnia się na statek, który miał zawieźć ich dzieci na szkolną wycieczkę. Od tej pory muszą wspólnie pogodzić opiekę nad dziećmi z ich zajmującymi obowiązkami w pracy. Czy dzień pełen stresu i zabiegania sprawi, że tych dwoje zbliży się do siebie?

 

 

Speed – niebezpieczna prędkość (Sobota, 11 kwietnia / 20:00)

Sensacyjny, USA 1994
Reż. Jan De Bont, Wyst. Keanu Reeves, Sandra Bullock, Dennis Hopper

Hit kina akcji i zdobywca dwóch Oscarów, a w rolach głównych największe gwiazdy światowego kina. Znany policji terrorysta, Howard Payne, podkłada bombę pod zatłoczony, miejski autobus. Ładunek wybuchnie, jeżeli pojazd zwolni poniżej 50 mil/h. Kierownicę przejmuje pasażerka Anna, a do środku udaje się dostać młodemu funkcjonariuszowi.

 

 

Stój, bo mamuśka strzela (Niedziela, 12 kwietnia / 20:00)

Komedia, USA 1992
Reż. Roger Spottiswoode, Wyst. Sylvester Stallone, Estelle Getty, JoBeth Williams

Przekleństwem życia detektywa Joe Bomowskiego jest jego własna, nadopiekuńcza matka. Kobieta przyjeżdża w odwiedziny do syna i podczas tego pobytu staje się świadkiem zbrodni, co nie pozwala jej wrócić do siebie. Od tej pory, matka Joe zaczyna kontrolować całe życie mężczyzny i próbować ułożyć je po swojemu.

 

 

Miasto aniołów (Poniedziałek, 13 kwietnia / 20:00)

Komedia romantyczna, USA 1998
Reż. Silberling Brad, Wyst. Cage Nicolas, Ryan Meg, Braugher Andre

Wzruszająca komedia romantyczna z brawurową obsadą. W główną rolę wcieliła się jedna z najpopularniejszych aktorek tego gatunku – Meg Ryan.
Po nieudanej operacji chirurg kardiolog Maggie Rice traci wiarę w sens pracy. Anioł Seth, który jest świadkiem całego zajścia zakochuje się w pragmatycznej kobiecie.

 

 

Predator (Wtorek, 14 kwietnia / 20:00)

Akcja, USA 1987
Reż. John McTiernan, Wyst. Arnold Schwarzenegger, Carl Weathers, Elpidia Carrillo

Film nominowany do najważniejszych nagród, m.in. do Oscara i Saturna. Specjalna grupa komandosów zostaje wysłana do południowoamerykańskiej dżungli, gdzie mają uwolnić z rąk partyzantów amerykańskich polityków. Na miejscu okazuje się, że wrogami nie są wcale partyzanci, a przybysz z kosmosu.