Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 10.01-13.01

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 10.01-13.01?

 

 

Wampir w Brooklynie (Piątek, 10 stycznia / 20:00)

Komedia, USA 1995
Reż. Wes Craven, Wyst. Eddie Murphy, Angela Bassett, Angela Bassett

Zaskakujące połączenie komedii z horrorem, a w roli głównej mistrz tego gatunku – Eddie Murphy. Wampir Maximilian jest ostatnim przedstawicielem swojej rasy. Aby przedłużyć swój gatunek udaje się do Nowego Jorku. Tam, pragnie znaleźć i oczarować kobietę, z którą łączą go więzy krwi. Jest nią detektyw Rita Veder.

 

 

Taśmy Watykanu (Sobota, 11 stycznia / 20:00)

Horror, USA 2015
Reż. Mark Neveldine, Wyst. Olivia Taylor Dudley, John Patrick Amedori, Tehmina Sunny

Film, który ujawnia jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic Watykanu - historie krwawych egzorcyzmów. Angela sprowadza na siebie i innych ludzi wielkie cierpienia oraz śmierć. Miejscowy ksiądz, ojciec Lozano, dochodzi do wniosku, że dziewczynę opętał zły duch. Bezradny w konfrontacji z tajemniczą siłą, z prośbą o pomoc zwraca się do Stolicy Apostolskiej.

 

 

Sherlock. Sezon 4, odcinek 1 (Niedziela, 12 stycznia / 20:00)

Serial kryminalny, Wielka Brytania 2017
Reż. Rachel Talalay, Wyst. Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs

Pierwszy odcinek czwartego sezonu kultowego serialu kryminalnego z genialnym Benedictem Cumberbatchem w roli Sherlocka. Tym razem niezawodny detektyw musi zmierzyć się z jedyną osobą, której szczerze nienawidzi: Charlesem Augustusem Magnussenem. Najlepszy szantażysta na świecie nie będzie łatwym przeciwnikiem.

 

 

 

Krwawa rzeka (Poniedziałek, 13 stycznia / 20:00)

Kryminał, USA 2011
Reż. Rich Cowan, Wyst. Ray Liotta, Christian Slater, Ving Rhames

Trzymający w napięciu do ostatniej sekundy thriller z Rayem Liottą w roli detektywa Jacka Verdona. Mężczyzna prowadzi śledztwo w sprawie serii brutalnych morderstw. Jednak nagle zostaje odsunięty od sprawy, gdy jeden z agentów FBI odkrywa, że był w bliskich relacjach z każdą z ofiar.