Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 10.03-12.03

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 10.03-12.03?

 

 

 

Strasznie głośno, niesamowicie blisko (Wtorek, 10 marca / 20:00)

Dramat, USA 2011

Reż. Stephen Daldry, Wyst. Thomas Horn, Tom Hanks, Sandra Bullock

Nominowany do najbardziej prestiżowych nagród światowej kinematografii film to wzruszająca opowieść rzucająca nowe spojrzenie na tragedię, jaka wydarzyła się 11 września 2001 roku, kiedy to terroryści skierowali samoloty na dwie wieże World Trade Center. Oskar Schell, 9-letni, niezwykły chłopiec z Nowego Jorku, poszukuje po mieście zamka, do którego będzie pasował klucz – pamiątka po ojcu, który zginął w zamachu z 11 września.

 

 

Misja Afganistan. Odcinek 2 (Środa, 11 marca / 20:00)

Serial wojenny, Polska 2012

Reż. Maciej Dejczer, Wyst. Paweł Małaszyński, Ilona Ostrowska, Eryk Lubos

Pierwszy polski serial wojenny o misji w Afganistanie. W rolach głównych znakomici aktorzy – Paweł Małaszyński i Ilona Ostrowska. Pluton Konasza otrzymuje pierwsze zadania - dostarczyć pomoc humanitarną do jednej z wiosek. Zanim to zrobią, dowódca musi zawiadomić o tym TOC (centrum dowodzenia). Tam poznaje energiczną i atrakcyjną porucznik Justynę Winnicką. Po akcji pluton otrzymuje wiadomość od TOC-u o zbliżającej się ciężarówce z rebeliantami.

 

 

Burza (Czwartek, 12 marca / 20:00)

Film sensacyjny, USA 2015

Reż. David Hackl,, Wyst. John Travolta, Kate Bosworth, Sharon Stone

Niesamowita ekranizacja oparta na prawdziwych wydarzeniach, w której główną rolę zagrał niezawodny John Travolta. Grupa elektryków wykonuje zlecenie naprawy ważnej linii energetycznej. Rutynowe zadanie okazuje się koszmarem, kiedy nadchodzi gwałtowna burza. Załoga musi stawić czoło morderczej wysokości, 500 tysięcy woltom i śmiertelnemu zagrożeniu.