Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 10.07-13.07

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 10.07-13.07?

 

 

Yuma (Piątek, 10 lipca / 20:00)

Dramat, Polska/Czechy 2012
Reż. Piotr Mularuk, Wyst. Jakub Gierszał, Katarzyna Figura, Tomasz Kot, Krzysztof Skonieczny

Film, który zdobył aż siedem nominacji do Złotych Kaczek 2012, między innymi w kategoriach Najlepszy film, Najlepsza aktorka i Najlepszy aktor. Opowieść o czasach szalonej transformacji, po roku 1989, kiedy szczytem marzeń były nowy telewizor, lodówka czy para adidasów. Dobra te były kradzione w Niemczech, a proceder zwano jumaniem. Doskonale odtworzone realia końca lat 80. i początku 90. W rolach głównych rewelacyjni Jakub Gierszał i Katarzyna Figura.

 

 

Speed - niebezpieczna prędkość (Sobota, 11 lipca / 20:00)

Sensacyjny, USA 1994
Reż. Jan De Bont, Wyst. Keanu Reeves, Sandra Bullock, Dennis Hopper

Hit kina akcji i zdobywca dwóch Oscarów, a w rolach głównych największe gwiazdy światowego kina. Znany policji terrorysta, Howard Payne, podkłada bombę pod zatłoczony, miejski autobus. Ładunek wybuchnie, jeżeli pojazd zwolni poniżej 50 mil/h. Kierownicę przejmuje pasażerka Anna, a do środku udaje się dostać młodemu funkcjonariuszowi.

 

 

Miś (Niedziela, 12 lipca / 20:00)

Komedia, Polska 1980
Reż. Stanisław Bareja, Wyst. Stanisław Tym, Barbara Burska, Christine Paul-Podlasky, Krzysztof Kowalewski

Pełen paradoksów i kultowych cytatów film-legenda. Prezes klubu sportowego "Tęcza", Ryszard Ochódzki zwany "Misiem", ma wyjechać do Londynu. Zostaje zatrzymany ponieważ z jego paszportu wyrwano kilka kartek. Ochódzki podejrzewa, że zrobiła to jego eksżona Irena, by uniemożliwić mu dotarcie do jednego z londyńskich banków. Przed laty zostały tam zdeponowane pieniądze byłych małżonków... Historia jest pretekstem do pokazania w krzywym zwierciadle PRL-owskiej rzeczywistości lat 70-tych.

 

 

Transfer (Poniedziałek, 13 lipca / 20:00)

Thriller, USA 2007
Reż. Gavin Hood, Wyst. Jake Gyllenhaal, Reese Witherspoon, Meryl Streep

Trzymający w napięciu thriller z największymi gwiazdami Hollywood w obsadzie. Młody pracownik CIA staje się świadkiem brutalnego przesłuchania, przeprowadzonego na amerykańskim naukowcu egipskiego pochodzenia, podejrzanego o terroryzm. Agent postanawia uwolnić mężczyznę, tym samym wikła się w śmiertelnie niebezpieczną sieć międzynarodowych powiązań i spisków.