Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 10.07-15.07

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 10.07-15.07?​

 

 

Kalifornia (środa 10 lipca, godz. 20:00)

sensacyjny, USA 1993
reż. Tim Metcalfe, wyst.: Brad Pitt, Juliette Lewis, Davis Duchovny, Michelle Forbes 

Laureat Nagrody Indywidualnej MFF w Salonikach w kategorii Najlepszy scenariusz i niezastąpiony Brad Pitt w roli zabójczo niebezpiecznego przestępcy. Student psychologii i jego dziewczyna fotografka pracują nad książką o seryjnych zabójcach. Niespodziewanie znajdują się zatrważająco blisko tematu swoich badań…

 

 

Ocean strachu (czwartek 11 lipca, godz. 20:00)

thriller, USA 2004
reż. Chris Kentis, wyst.: Saul Stein, Daniel Travis, Blanchard Ryan 

Film oparty na prawdziwych wydarzeniach. Młode, szczęśliwe małżeństwo Susan i Daniel wyjeżdżają na wymarzone wakacje, podczas których biorą udział w wyprawie nurkowej. W wyniku nieszczęśliwych zbiegów okoliczności, grupa nurkowa wraca na ląd bez nich. Pozostawiona na środku oceanu para rozpoczyna heroiczną walkę o życie.

 

 

Twarda sztuka (piątek 12 lipca, godz. 20:00)

komediodramat, USA 2007
reż. Marshall Garry, wyst.: Jane Fonda, Lindsay Lohan, Felicity Huffman, Dermot Mulroney 

Rachel tylko z pozoru przypomina zwyczajną nastolatkę. Jest nieokrzesana, krzykliwa, zbuntowana, a do tego nieustannie pakuje się w różne kłopoty. Po kolejnym wybryku, jej matka zabiera córkę na wakacje do swojej matki. Babcia Georgia wierna żelaznym zasadom, narzuci wnuczce dyscyplinę, która wystawi ją na niejedną próbę. Lindsey Lohan za główną rolę w filmie otrzymała nominację do Teen Choice w kategorii „Ulubiona aktorka dramatu”.

 

 

Święci z Bostonu (sobota 13 lipca, godz. 20:00)

sensacyjny, USA 1999
reż. Troy Duffy, wyst.: William Dafoe, David Rocco, Norman Reedus, Sean Patrick Flanery 

Debiut reżyserski Troya Duffy’ego, który zyskał fanów na całym świecie. Film porywa swoją akcją i trzyma w napięciu do ostatniej minuty, a wszystko dopełnia światowej sławy obsada, w której znaleźli się William Dafoe, David Rocco i oczywiście odtwórcy głównych ról, czyli Norman Reedus i Sean Patrick Flanery jako irlandzkiego pochodzenia bracia McMaus. Życie głęboko wierzących mężczyzn nabiera zawrotnego tempa, gdy pewnego dnia do ich ulubionego pubu przychodzą rosyjscy gangsterzy, z którymi wdają się w bójkę. Bracia mordują przestępców, a tym samym odkrywają swoje powołanie - w imię Boga zamierzają walczyć z miejscowymi zbrodniarzami.

 

 

Polowanie na prezydenta (niedziela 14 lipca, godz. 20:00)

przygodowy, Wielka Brytania/Niemcy/Finlandia 2014
reż. Jalmari Helander, wyst.: Samuel L. Jackson, Onni Tommila, Ray Stevenson, Victor Garber 

Europejska produkcja z mega gwiazdą światowego kina Samuelem L. Jacksonem w roli głównej. Amerykański samolot z prezydentem USA zostaje zestrzelony na terytorium Finlandii. Głowie państwa udaje się katapultować. Prezydent William Alan Moore musi przeżyć, pozostawiony sam w dziczy. Nieoczekiwanie z pomocą przychodzi mu chłopiec o imieniu Oscar - spadkobierca rodu myśliwych, który przechodzi właśnie w lesie swój test na męstwo.

 

 

Kroll (poniedziałek 15 lipca, godz. 20:00)

sensacyjny, Polska 1991
reż. Władysław Pasikowski, wyst.: Bogusław Linda, Olaf Lubaszenko, Dariusz Kordek, Cezary Pazura 

Sensacyjny debiut Władysława Pasikowskiego, który okazał się kasowym hitem kinowym i klasykiem polskiej kinematografii. Opowieść o młodym Marcinie Krollu. Gdy mężczyzna dowiaduje się, że żona zdradza go z jego najlepszym przyjacielem postanawia dezerterować ze służby zasadniczej. Ucieczka Krolla zbiega się w czasie z samobójstwem innego żołnierza. Oficerowie boją się skandalu i nie chcą dopuścić by prokuratura wojskowa zainteresowała się ich jednostką, dlatego postanawiają odnaleźć Krolla jeszcze przed świtem.