Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 10.08-13.08

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 10.08-13.08?

 

Dorwać małego (piątek 10 sierpnia, godz. 20:00)
komedia kryminalna, USA 1995
reż. Barry Sonnenfeld, wyst. Gene Hackman, Rene Russo, Danny DeVito 

Znudzony gangster Chili Palmer trafia do Hollywood, aby odebrać dług hazardowy od producenta Harry'ego Zimma. Na szczęście dla dłużnika, Chili jest wielkim fanem kina. Zamiast więc wykonać swoją pracę, gangster podsuwa spłukanego filmowcowi pomysł na scenariusz. 

 

Rezydent (sobota 11 sierpnia, godz. 20:00)
horror, USA/ Wielka Brytania 2011
reż. Antti Jokinen, wyst. Hilary Swank, Jeffrey Dean Morgan, Lee Pace

Młoda lekarka Juliet, po rozstaniu z swoim partnerem, zaczyna nowe życie na Brooklynie i przeprowadza się do luksusowego apartamentu, który wynajęła od uroczego Maxa. Początkowy optymizm przyćmiewa jednak narastające przeczucie, że w nowym mieszkaniu nie jest sama i cały czas ktoś ją bacznie obserwuje.

 

Chciwość (niedziela 12 sierpnia, godz. 20:00)
thriller, USA 2011
reż. J.C. Chandor, wyst. Zachary Quinto, Stanley Tucci, Kevin Spacey

Przeddzień kryzysu finansowego z 2007 roku. Pracownicy banku inwestycyjnego w Nowym Jorku stają w obliczu mrożącego krew w żyłach dylematu, kiedy odkrywają zbliżającą się katastrofę. W główne postacie wcieliły się znane gwiazdy kina. m.in. Kevin Spacey, Jeremy Irons, Demi Moore oraz Simon Baker. Film był nominowany do Oscara w 2012 roku w kategorii najlepszy scenariusz oryginalny.

 

Sułtani westernu (poniedziałek 13 sierpnia, godz. 20:00)
film przygodowy, USA 1991
reż. Ron Underwood, wyst. Billy Crystal, Jack Palance, Daniel Stern

Trzej przyjaciele na różnych etapach kryzysu wieku średniego postanawiają wziąć udział w spędzaniu bydła z Nowego Meksyku do Kolorado. Wyprawa okazuje się trudniejsza niż sądzili… Jack Palance za rolę w filmie otrzymał w 1992 roku Oscara w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy.