Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 11.10-14.10

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 11.10-14.10?

 

 

 

Prawo ojca (Piątek, 11 października / 20:00)

Dramat, Polska 1999
Reż. Marek Kondrat, Wyst. Marek Kondrat, Nina Roguż, Małgorzata Foremniak, Szymon Bobrowski

Laureat Nagrody publiczności dla najdłużej oklaskiwanego filmu, a także zdobywca czterech nominacji do Orłów 2001. Historia ojca, którego kilkunastoletnia córka zostaje pobita i brutalnie zgwałcona. Sprawcy, mimo ewidentnych dowodów winy, pozostają na wolności. W obliczu nieskuteczności wymiaru sprawiedliwości, Michał Kord, były kierowca rajdowy, bierze prawo w swoje ręce. Sam wymierza sprawiedliwość trzem młodym mężczyznom, którzy - ze względu na swoje układy i powiązania - czują się zupełnie bezkarni.

 

Córka (Sobota, 12 października / 20:00)

Horror, USA 2009
Reż. Luis Berdejo, Wyst. Kevin Costner, Ivana Baquero, Samantha Mathis, Margaret Anne Florence

Mrożący krew w żyłach horror z Kevinem Costnerem w roli samotnego ojca, który po bolesnym rozwodzie przeprowadza się z dwójką dzieci na leżącą niedaleko cmentarza farmę. Dziwne zachowanie córki sugeruje mu, że nowy dom może kryć straszną tajemnicę.

 

Kamerdyner (Niedziela, 13 października / 20:00)

Biograficzny, USA 2013
Reż. Lee Daniels, Wyst. Forest Whitaker, Oprah Winfrey, Mariah Carey, Cuba Gooding Jr.

Film doceniony dwiema nominacjami do nagrody BAFTA, który odsłania nieznaną historię wyjątkowego kamerdynera. Czarnoskóry mężczyzna opuszcza dotychczasowe miejsce zamieszkania w nadziei na lepsze życie. Udaje mu się zostać kamerdynerem w Białym Domu. Na ponad trzy dekady staje się świadkiem najważniejszych wydarzeń amerykańskiej jak i międzynarodowej polityki, a także głęboko oddanym pracownikiem.

 

Krwawa rzeka (Poniedziałek, 14 października / 20:00)

Kryminał, USA 2011
Reż. Rich Cowan, Wyst. Ray Liotta, Christian Slater, Ving Rhames

Trzymający w napięciu do ostatniej sekundy thriller z Rayem Liottą w roli detektywa Jacka Verdona. Mężczyzna prowadzi śledztwo w sprawie serii brutalnych morderstw. Jednak nagle zostaje odsunięty od sprawy, gdy jeden z agentów FBI odkrywa, że był w bliskich relacjach z każdą z ofiar.