Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 13.09-16.09

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 13.09-16.09?

 

 

Tata i małolata (piątek, 13 września, godz. 20:00) 

komedia, Francja/ USA 1994

reż. Miner Steve, wyst. Gérard Depardieu, Katherine Heigl, Dalton James, Lauren Hutton

Mroki i uroki tacierzyństwa: rozwiedziony Francuz Andre zabiera nastoletnią córkę na wspólne wakacje. Ta jednak, ulegając pokusie bycia traktowaną jak dorosła, zmyśla i opowiada napotykanym osobom, że Andre jest jej kochankiem, a nie ojcem. Skandal czai się za rogiem, a tkwiący w błogiej nieświadomości Andre próbuje korzystać z wakacji.

 

Psy (sobota, 14 września, godz. 20:00)

sensacyjny, Polska 1992
reż. Władysław Pasikowski, wyst. Bogusław Linda, Marek Kondrat, Cezary Pazura, Janusz Gajos 

Obrazoburczy i prowokacyjny film sensacyjny Władysława Pasikowskiego, nagrodzony Złotym Lwem w aż pięciu kategoriach. Franz Maurer i grupa jego kolegów z SB, zostają poddani weryfikacji i przeniesieni do służby policji. W trakcie akcji, podczas której mają zatrzymać gang złodziei samochodów, ginie trzech z nich. Franz wie, że gra idzie o wyższą stawkę niż kradzione samochody. Domyśla się też, kto stoi za całą tą sprawą - tak otwarcie przeciw policji mogli wystąpić tylko jego byli koledzy po fachu…

 

Taśmy Watykanu (niedziela, 15 września, godz. 20:00)

horror, USA 2015
reż. Mark Neveldine, wyst. Olivia Taylor Dudley, John Patrick Amedori, Tehmina Sunny 

Film, który ujawnia jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic Watykanu - historie krwawych egzorcyzmów. Angela sprowadza na siebie i innych ludzi wielkie cierpienia oraz śmierć. Miejscowy ksiądz, ojciec Lozano, dochodzi do wniosku, że dziewczynę opętał zły duch. Bezradny w konfrontacji z tajemniczą siłą, z prośbą o pomoc zwraca się do Stolicy Apostolskiej.