Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 14.02-17.02

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 14.02-17.02?

 

 

 

Kate i Leopold (Piątek, 14 lutego / 20:00)

Komedia romantyczna, USA 2001
Reż. James Mangold, Wyst. Meg Ryan, Hugh Jackman, Liev Schreiber

Angielski arystokrata, książę Leopold, przypadkowo przenosi się w czasie. Z XIX wieku trafia do współczesnego Nowego Jorku, gdzie poznaje Kate - nowoczesną i niezależną bizneswoman, która całkowicie odmieni jego życie. Hugh Jackman za rolę księcia Leopolda otrzymał nominację do Złotego  Globa.

 

 

Metro (Sobota, 15 lutego / 20:00)

Katastroficzny, Rosja 2012
Reż. Anton Megerdichev, Wyst. Sergey Puskepalis, Swietłana Chodczenkowa, Anatoliy Belyy Ascas

Spektakularny film katastroficzny rosyjskiej produkcji. Współczesna Moskwa: w wyniku pęknięcia tunelu do metra zaczyna wpływać woda z moskiewskiej rzeki. Pasażerowie zaczynają walkę o życie, wśród nich jest lekarz Andriej Garin, który musi pokonać żal i złość, by pomóc w tej ekstremalnej sytuacji kochankowi swojej żony.

 

 

Nigdy nie jest za późno (Niedziela, 16 lutego / 20:00)

Dramat, USA 2015
Reż. Jonathan Demme, Wyst. Meryl Streep, Kevin Kline, Mamie Gummer

W roli głównej trzykrotna zdobywczyni Oscara – Meryl Streep. Ricki jest podstarzałą gwiazdą rocka, która postanawia wrócić do swojej rodziny. Problem w tym, że lata temu postanowiła porzucić bliskich na rzecz swojej kariery. Jej córka nie jest przychylnie nastawiona do powrotu matki, a Ricki wcale nie okazuje pokory i żalu, za to, jak postępowała w przeszłości.

 

 

Święci z Bostonu II – Dzień Wszystkich Świętych (Poniedziałek, 17 lutego / 20:00)

Sensacyjny, USA 2009
Reż. Troy Duffy, Wyst. Sean Patrick Flanery, Norman Reedus, Billy Connolly, Clifton Collins Jr.

Kontynuacja losów braci MacManus, którzy już od kilku lat ukrywają się wraz z ojcem na irlandzkiej prowincji, prowadząc spokojne życie. Na wieść o morderstwie ukochanego księdza, postanawiają jednak wyjść z ukrycia i zemścić się na zabójcach.