Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 15.05-18.05

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 15.05-18.05?

 

 

 

Wieczór panieński (Piątek, 15 maja / 20:00)

Komedia, USA 2012
Reż. Leslye Headland, Wyst. Kirsten Dunst, Isla Fisher, Lizzy Caplan

Komedia ze znakomitą Kirsten Dunst w roli głównej. Becky prosi swoje dawne koleżanki ze szkoły o  zostanie jej druhnami na ślubie. Regan, Gena i Katie postanawiają przyjąć zaproszenie, a  nawet  zorganizować najlepszy wieczór panieński - pomimo, że przez całą szkołę średnią nabijały się z Becky. Niekończące się zwroty akcji, narkotyki i seks w toalecie: ten wieczór na zawsze zapadnie  im w pamięci.

 

 

Miłość, szmaragd i krokodyl (Sobota, 16 maja / 20:00)

Przygodowy, USA/Meksyk 1984
Reż. Robert Zemeckis, Wyst. Michael Douglas, Kathleen Turner, Danny DeVito

Film przygodowy i komedia romantyczna w jednym, która podbiła serca widzów na całym świecie i zyskała sympatię krytyków, otrzymując tym samym nominację do takich nagród, jak Oscar i Złoty Glob. Joan Wilder to wzięta pisarka, która na wieść o tym, że jej siostra została uprowadzona w Kolumbii, postanawia tam pojechać i za wszelką cenę ją odnaleźć. Na miejscu poznaje przystojnego łowcę przygód, który oferuje jej pomoc.

 

 

Kamerdyner (Niedziela, 17 maja / 20:00)

Biograficzny, USA 2013
Reż. Lee Daniels, Wyst. Forest Whitaker, Oprah Winfrey, Mariah Carey, Cuba Gooding Jr.

Film doceniony dwiema nominacjami do nagrody BAFTA, który odsłania nieznaną historię wyjątkowego kamerdynera. Czarnoskóry mężczyzna opuszcza dotychczasowe miejsce zamieszkania w nadziei na lepsze życie. Udaje mu się zostać kamerdynerem w Białym Domu. Na ponad trzy dekady staje się świadkiem najważniejszych wydarzeń amerykańskiej jak i międzynarodowej polityki, a także głęboko oddanym pracownikiem.

 

 

Fałszerz (Poniedziałek, 18 maja / 20:00)

Kryminalny, USA 2014
Reż. Philip Martin, Wyst. John Travolta, Christopher Plummer, Tye Sheridan

Słynny fałszerz dzieł sztuki Raymond J. Cutter ma szansę na wcześniejsze wyjście z więzienia. Żeby było to możliwe, musi sfałszować jeden z obrazów Moneta, a następnie ukraść oryginał, zostawiając w muzeum podróbkę własnego autorstwa. Fałszerz angażuje do tego zadania swojego ojca Josepha oraz syna Willa. We trzech mają szansę dokonać skoku życia.