Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 15.08-22.08

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 15.08-22.08?

 

 

Air Force One (czwartek, 15 sierpnia, godz. 20:00)

sensacyjny, Niemcy/USA 1997
reż. Wolfgang Petersen, wyst. Harrison Ford, Gary Oldman, Glenn Close, Wendy Crewson 

Światowy przebój kinowy, który z samej sprzedaży biletów zarobił ponad 300 milionów dolarów. Grupa rosyjskich terrorystów porywa samolot rządowy, na pokładzie którego znajduje się prezydent Stanów Zjednoczonych wraz z rodziną. Świat jest przerażony widmem globalnego konfliktu, tymczasem od odwagi i sprytu prezydenta zależy przetrwanie jego i jego najbliższych. Film doceniono dwiema nominacjami do Oscarów. 

 

Dzień świra (piątek, 16 sierpnia, godz. 20:00)

komediodramat, Polska 2002
reż. Marek Koterski, wyst. Marek Kondrat, Janina Traczykówna, Andrzej Grabowski, Michał Koterski 

Kultowa polska komedia, która na zawsze wpisała się w klasykę polskiej kinematografii, zyskując sympatię zarówno widzów, jak i krytyków filmowych. Historia Adasia Miauczyńskiego, neurotycznego inteligenta i nauczyciela w średnim wieku, który cierpi na nerwicę natręctw. Skoncentrowany na własnych przeżyciach mężczyzna, popada w coraz większe konflikty z otaczającymi go ludźmi, co jeszcze bardziej pogłębia jego nienawiść do świata.

Znamię (sobota, 17 sierpnia, godz. 20:00)

thriller, Niemcy/USA 2002 
reż. Tom Shadyac, wyst. Kevin Costner, Kathy Bates, Susanna Thompson, Joe Morton

Dramat pełen grozy i zwrotów akcji, a w roli głównej niezastąpiony Kevin Costner. Doktor Joe i Emily są szczęśliwym małżeństwem. Ich sielanka kończy się, gdy kobieta ginie w wypadku podczas misji w Wenezueli. Joe nie umie poradzić sobie ze śmiercią ukochanej. Daje się wciągnąć w wir pracy i popada w coraz większą depresję. Z czasem zaczyna także doświadczać dziwnych wizji. W związku z tym, że ciało jego żony nie zostało odnalezione, postanawia wyjechać do Wenezueli i tam poszukać odpowiedzi na meczące go pytania. 

 

Ostatni Mohikanin (niedziela, 18 sierpnia, godz. 20:00)

sensacyjny, USA 1992
reż. Michael Mann, wyst. Daniel Day-Lewis, Madeleine Stowe, Russell Means, Eric Schweig 

Nagrodzony Oscarem i doceniony, zarówno przez krytyków, jak i szerokie grono odbiorców, głośny hit filmowy. Akcja rozgrywa się w XVIII-wiecznej, kolonialnej Ameryce. Czasy wojny pomiędzy imperiami Anglii i Francji. Wychowany przez Indian biały mężczyzna o imieniu Sokole Oko, próbuje żyć tak, jak jego plemię. Niespodziewanie jego życiu zaczyna zagrażać niebezpieczeństwo gdy zakochuje się w córce angielskiego generała.

 

Taśmy Watykanu (poniedziałek, 19 sierpnia, godz. 20:00)


horror, USA 2015

reż. Mark Neveldine, wyst. Olivia Taylor Dudley, John Patrick Amedori, Tehmina Sunny


Film, który ujawnia jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic Watykanu - historie krwawych egzorcyzmów. Angela sprowadza na siebie i innych ludzi wielkie cierpienia oraz śmierć. Miejscowy ksiądz, ojciec Lozano, dochodzi do wniosku, że dziewczynę opętał zły duch. Bezradny w konfrontacji z tajemniczą siłą, z prośbą o pomoc zwraca się do Stolicy Apostolskiej. 

 

Blef (wtorek, 20 sierpnia, godz. 20:00)

komedia, USA 2006

reż. Lasse Hallstrom, wyst. Richard Gere, Alfred Molina, Hope Davis

Pisarz Clifford Irving postanawia napisać fałszywą biografię miliardera Howarda Hughesa. Aby być wiarygodnym i oszukać wydawców, zaczyna coraz bardziej angażować się w życie bohatera książki. Clifford, zdeterminowany, by skończyć dzieło życia, jest gotów poświęcić dosłownie wszystko - nawet przyjaźń i udane małżeństwo. Powoli zatraca swoją tożsamość. 

 

Hollywood - Wydział zabójstw (środa, 21 sierpnia, godz. 20:00)

sensacyjny, USA 2003 

reż. Ron Shelton, wyst. Harrison Ford, John Hartnett, Isaiah Washington, Lolita Davidovich

Dowcipny film sensacyjny z Harrisonem Fordem i Joshem Hartnettem w rolach głównych. Dwaj policjanci z Hollywood mają badać sprawę zabójstw czterech raperów. Pochłaniają ich jednak inne sprawy. Jeden po godzinach pracuje jako agent nieruchomości, żeby spłacić byłą żonę. Drugi dorabia ucząc jogi, a jednocześnie marzy o karierze aktora. Czy znajdą czas na schwytanie mordercy? 

 

Kontrakt na zabijanie (czwartek, 22 sierpnia, godz. 20:00)

sensacyjny, Niemcy/USA 2006

reż. Bruce Beresford, wyst. Morgan Freeman, John Cusack, Jamie Anderson, Alice Krige

Pełen zaskakujących zwrotów akcji film z gwiazdorską obsadą. Podczas górskiej wycieczki były policjant i jego syn są świadkami odbicia z rąk policji jednego z najbardziej niebezpiecznych płatnych zabójców na świecie. Mężczyzna, aby zaimponować synowi, próbuje na własną rękę schwytać przestępcę i doprowadzić go do najbliższego komisariatu policji.