Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 16.06-18.06

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 16.06-18.06?

 

 

 

Transfer (Wtorek, 16 czerwca / 20:00)

Thriller, USA 2007
Reż. Gavin Hood, Wyst. Jake Gyllenhaal, Reese Witherspoon, Meryl Streep

Trzymający w napięciu thriller z największymi gwiazdami Hollywood w obsadzie. Młody pracownik CIA staje się świadkiem brutalnego przesłuchania, przeprowadzonego na amerykańskim naukowcu egipskiego pochodzenia, podejrzanego o terroryzm. Agent postanawia uwolnić mężczyznę, tym samym wikła się w śmiertelnie niebezpieczną sieć międzynarodowych powiązań i spisków.

 

 

Czarny łabędź (Środa, 17 czerwca / 20:00)

Dramat psychologiczny, USA 2010
Reż. Darren Aronofsky, Wyst. Natalie Portman, Mila Kunis, Vincent Cassel

Obsypany wieloma nagrodami hit ze znakomitą rolą Natalie Portman, za którą otrzymała Oscara. To porywający thriller o cenie doskonałości i zaciętej rywalizacji dwóch kobiet, z których każda zdaje się skrywać mroczną tajemnicę. Nina, ambitna tancerka baletowa, chce znaleźć się w zespole „Jeziora Łabędziego”, wystawianego na deskach nowojorskiej opery. Wrażliwa dziewczyna, dodatkowo naciskana przez nadopiekuńczą matkę, zaczyna popadać w obsesję na punkcie bycia najlepszą. Na jej drodze staje równie utalentowana Lily. Przez znajomość z potencjalną rywalką Nina odkrywa ciemną stronę swojej osobowości. Rozpoczyna się przerażająca rozgrywka, w której nie wiadomo, co jest realne, a co jedynie wytworem wyobraźni głównej bohaterki. Film zdobył aż 22 nagrody (m.in. BAFTA, Złoty Glob, Nagroda Brytyjskiej Akademii Filmowej) i 67 nominacji.

 

 

 

Pachnidło: Historia mordercy (Czwartek, 18 czerwca / 20:00) 

Dramat, Francja/Hiszpania/Niemcy/USA 2006
Reż. Tom Tykwer, Wyst. Ben Whish, Alan Rickman, Rachel Hurd-Wood, Dustin Hoffman

Adaptacja bestsellerowej powieści Patricka Suskinda, to niezwykła historia seryjnego mordercy, grasującego w XVIII-wiecznym Paryżu. Jean-Baptiste Grenouille posiada dar wyjątkowo wyczulonego węchu, który sprawia, że z chłopca z rynsztoku zmienia się w mistrza perfum. Niespotykana zdolność prowadzi go jednak do szaleństwa, a mężczyzna zaczyna zabijać młode kobiety, by stworzyć idealny zapach.