Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 16.07-18.07

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 16.07-18.07?​

 

 

Dobre zabijanie (wtorek 16 lipca, godz. 20:00)

thriller, USA 2014
reż. Andrew Niccol, wyst.: Ethan Hawke, Bruce Greenwood, January Jones, Zoe Kravitz 

Nietuzinkowy film Andrew Niccola dopełniony mistrzowską grą aktorską Ethana Hawke. Tom Egan pracuje w amerykańskiej bazie wojskowej w Nevadzie, skąd zdalnie steruje dronami w Afganistanie. Kiedy liczba przeprowadzanych z jego udziałem ataków gwałtownie wzrasta, Tom zaczyna kwestionować słuszność swojej pracy. Wojna (chociaż na odległość) zaczyna odbijać się na jego życiu prywatnym.

 

 

Kret (środa 17 lipca, godz. 20:00)

thriller, Francja/Polska 2010
reż. Rafael Lewandowski, wyst.: Borys Szyc, Marian Dziędziel, Magdalena Czerwińska, Wojciech Pszoniak 

Film obsypany nominacjami do najbardziej prestiżowych nagród w świecie polskiej kinematografii. Odkąd Paweł rozkręcił wraz z ojcem Zygmuntem wspólny interes, jego rodzina zaczyna coraz optymistyczniej patrzeć w przyszłość. Ich marzenia o dostatnim życiu przekreśla pewnego dnia artykuł, który godzi w dobre imię Zygmunta. Z dnia na dzień współpracownicy Pawła odwracają się od niego, a małżeństwo z Ewą przeżywa poważny kryzys. Paweł zrobi wszystko, żeby odkryć prawdę i oczyścić ojca z zarzutów.

 

 

Ocean strachu 2 (czwartek 18 lipca, godz. 20:00)

thriller, Niemcy 2006
reż. Hans Horn, wyst.: Eric Dane, Ali Hillis, Niklaus Lange, Susan May Pratt 

Wciągający i trzymający w napięciu thriller niemieckiej produkcji. Grupa przyjaciół postanawia świętować urodziny kolegi na jachcie. Podczas beztroskiego rejsu w głąb oceanu, wpadają na pomysł by wskoczyć do wody i kontynuować zabawę poza statkiem. W pewnym momencie orientują się, że nie wystawili za burtę drabinki, a na pokładzie zostało malutkie dziecko. Od tej pory zdesperowani i wymęczeni próbują za wszelką cenę dostać się na pokład.