Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 17.01-20.01

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 17.01-20.01?

 

 

 

Skazany na bluesa (Piątek, 17 stycznia / 20:00)

Dramat, Polska 2005
Reż. Jan Kidawa-Błoński, Wyst. Tomasz Kot, Jolanta Fraszyńska, Anna Dymna

Autobiograficzna historia legendarnego wokalisty i lidera zespołu Dżem - Ryszarda Riedla. Akcja rozpoczyna się w latach 70. na Śląsku. 20-letni Rysiek nie ukończył żadnej szkoły poza podstawówką i  nie ma stałej pracy. Zafascynowany kulturą hippisowską i narkotykami, wchodzi w konflikt z ojcem. Nawet po ślubie i narodzinach dwójki dzieci, wiedzie buntowniczy tryb życia. Wraz z rozwijającą się karierą muzyczną, rośnie również jego nałóg, który prowadzi do tragicznego finału.

 

 

Resident Evil (Sobota, 18 stycznia / 20:00)

Horror, Francja/Niemcy/USA/Wielka Brytania 2002
Reż. Paul W.S. Anderson, Wyst. Milla Jovovich, Michelle Rodriguez, Eric Mabius, James Purefoy

Kasowy hit kinowy, który na sprzedaży biletów zarobił ponad 100 milionów dolarów. The Umbrella Corporation to największa firma komercyjna w Stanach Zjednoczonych. Tylko wybrani wiedzą, że korporacja przede wszystkim zarabia na tajnych pracach nad technologiami wojskowymi, eksperymentami genetycznymi i bronią biologiczną. W podziemnym laboratorium trwają badania nad niezwykle niebezpiecznym wirusem, który ze zbitej próbówki dostaje się do wentylacji. Główny komputer odcina naukowcom drogę ucieczki, a do laboratorium zostaje wysłana specjalna grupa komandosów. Jednak to nie wirus okaże się ich głównym wrogiem…

 

 

Sherlock. Sezon 4, odcinek 2 (Niedziela, 19 stycznia / 20:00)

Serial kryminalny, Wielka Brytania 2017

Reż. Nick Hurran, Wyst. Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs, Rupert Graves

Część dalsza losów błyskotliwego detektywa, który zyskał fanów na całym świecie. Sherlock Holmes i John Watson wciąż nie otrząsnęli się po ostatnich, tragicznych wydarzeniach. Jednak pojawienie się nowego wroga, który zdaje się być nietykalny, sprawi, że szybko będą musieli stanąć na nogi i zacząć działać.

 

 

Naczelny dowódca (Poniedziałek, 20 stycznia / 20:00)

Akcja, Filipiny/Wielka Brytania/Węgry/USA 2019
Reż. Ross W. Clarkson, Philippe Martinez, Wyst. Steven Seagal, Sonia Couling, Byron Gibson, Soraya Torrens

Najnowszy film z legendą kina sztuk walki – Steven Seagalem. Agent CIA, Jake Alexander poświęcił wiele lat swojej pracy, walcząc z przestępcami w Azji Południowo-Wschodniej. Po kolejnej akcji Jake traci jednego ze swoich ludzi. Następnie dowiaduje się, że jego zespół przeniesiono, a cała sprawa zostaje zamknięta. Wtedy Aleksander i jego koledzy postanawiają odejść z CIA i na własną rękę odnaleźć zabójcę ich kolegi z zespołu.