Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 17.04-20.04

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 17.04-20.04?

 

 

 

Sztos (Piątek, 17 kwietnia / 20:00)

Komedia, Polska 1997
Reż. Olaf Lubaszenko, Wyst. Jan Nowicki, Cezary Pazura, Ewa Gawryluk

Nominowana do najbardziej prestiżowych, polskich nagród komedia sensacyjna z brawurową obsadą. Początek lat siedemdziesiątych, Sopot. „Synek” wychodzi z więzienia. Chciałby się ustatkować, ożenić ze swoją dziewczyną i kupić mieszkanie. Na to jednak potrzeba pieniędzy, a mężczyzna nie zamierza trudzić się uczciwą pracą. Głodny wielkiej, łatwej kasy „Synek” zgłasza się do doświadczonego hochsztaplera, Eryka, by wspólnie z nim oszukiwać turystów przy wymianie walut.

 

 

Transfer (Sobota, 18 kwietnia / 20:00)

Thriller, USA 2007

Reż. Gavin Hood, Wyst. Jake Gyllenhaal, Reese Witherspoon, Meryl Streep

Młody pracownik CIA staje się świadkiem brutalnego przesłuchania, przeprowadzonego na amerykańskim naukowcu egipskiego pochodzenia, podejrzanego o terroryzm. Agent postanawia uwolnić mężczyznę, tym samym wikła się w śmiertelnie niebezpieczną sieć międzynarodowych powiązań i spisków.

 

 

 

Znamię (Niedziela, 19 kwietnia / 20:00)

Thriller, Niemcy/USA 2002
Reż. Tom Shadyac, Wyst. Kevin Costner, Kathy Bates, Susanna Thompson, Joe Morton

Dramat pełen grozy i zwrotów akcji, a w roli głównej niezastąpiony Kevin Costner. Doktor Joe i Emily są szczęśliwym małżeństwem. Ich sielanka kończy się, gdy kobieta ginie w wypadku podczas misji w Wenezueli. Joe nie umie poradzić sobie ze śmiercią ukochanej. Daje się wciągnąć w wir pracy i popada w coraz większą depresję. Z czasem zaczyna także doświadczać dziwnych wizji. W związku z tym, że ciało jego żony nie zostało odnalezione, postanawia wyjechać do Wenezueli i tam poszukać odpowiedzi na męczące go pytania.

 

 

 

Predator 2 (Poniedziałek, 20 kwietnia / 20:00)

Sci-Fi, USA 1990
Reż. Stephen Hopkins, Wyst. Danny Glover, Gary Busey, Bill Paxton

Oszałamiający sukces Predatora zaowocował powstaniem jego sequela. Predator 2 nie kontynuuje jednak bezpośrednio wątków z części pierwszej - stanowi odrębną historię. Tym razem akcję przeniesiono z dzikiej dżungli do wielkiego miasta - Los Angeles. Majora Dutcha Schaeffera zastępuje porucznik Mike Harrigan. Pragnie on dopaść tajemniczego osobnika, potwora z kosmosu, który urządza polowanie w metropolii, szukając godnego siebie przeciwnika.