Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 17.07-20.07

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 17.07-20.07?

 

 

 

Piłkarski poker (Piątek, 17 lipca / 20:00)

Obyczajowy, Polska 1988
Reż. Janusz Zaorski, Wyst. Janusz Gajos, Małgorzata Pieczyńska, Marian Opania, Jan Englert

Tragikomiczny obraz polskiego futbolu. Piłkarze "Czarnych" z Zabrza przyjeżdżają do Warszawy na mecz z "Powiślem". Prezes "Czarnych" chce kupić najlepszego piłkarza "Powiśla", na dodatek proponuje inny prezesom założenie "spółdzielni". To właśnie "spółdzielnia" miałaby decydować, o tym, kto wygrywa, a kto przegrywa, kto zostaje w lidze, a kto z niej spada. Czy ktoś przeszkodzi prezesowi "Czarnych"?

 

 

 

Speed 2 – Wyścig z czasem (Sobota, 18 lipca / 20:00)

Sensacyjny, USA 1997
Reż. Jan De Bont, Wyst. Sandra Bullock, Jason Patric, Willem Dafoe

Kasowy hit, który przyniósł blisko 200 milionów dolarów przychodu z biletów. Annie Porter i jej narzeczony Alex wyruszają w rejs luksusowym statkiem. W trakcie podróży dochodzi do serii wybuchów. Kontrolę nad statkiem przejął psychopata John Geiger, który chce doprowadzić do zatopienia okrętu. Annie i Alex podejmują się walki z szaleńcem. Rozpoczyna się dramatyczny wyścig z czasem, w którym stawką jest życie wielu osób.

 

 

 

Big Love (Niedziela, 19 lipca / 20:00)

Melodramat, Polska 2012
Reż. Barbara Białowąs, Wyst. Aleksandra Hamkało, Antoni Pawlicki, Dobromir Dymecki, Robert Gonera

Szesnastoletnia Emilia poznaje o siedem lat starszego Maćka. Zauroczenie przystojnym, zbuntowanym młodym mężczyzną jest kompletne i wkrótce Emilia porzuca rodzinny dom. Zaczyna spełniać marzenia; śpiewa i zakłada zespół, z którym odnosi pierwsze sukcesy. Maciek nie potrafi znieść faktu, że zakompleksiona dziewczynka przekształciła się w niezależną, pewną siebie i wyzywającą kobietę. Wielkie uczucie zmienia się w toksyczną, uzależniającą grę. Oddalają się od siebie, ale nie potrafią zerwać łączącej ich więzi, co prowadzi do dramatycznego finału...

 

 

 

Krwawa rzeka (Poniedziałek, 20 lipca / 20:00)

Kryminał, USA 2011
Reż. Rich Cowan, Wyst. Ray Liotta, Christian Slater, Ving Rhames

Trzymający w napięciu do ostatniej sekundy thriller z Rayem Liottą w roli detektywa Jacka Verdona. Mężczyzna prowadzi śledztwo w sprawie serii brutalnych morderstw. Jednak nagle zostaje odsunięty od sprawy, gdy jeden z agentów FBI odkrywa, że był w bliskich relacjach z każdą z ofiar.