Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 17.08-20.08

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 17.08-20.08?

 

 

Empire State: Ryzykowna gra (piątek 17 sierpnia, godz. 20:00)
film sensacyjny, USA 2013
reż. Dito Montiel, wyst. Liam Hemsworth, Michael Angarano, Dwayne Johnson 

Nowy Jork, lata 80-te. Dwaj przyjaciele z dzieciństwa, Chris i Eddie planują największy rabunek w historii Stanów Zjednoczonych. Idealny plan napadu okazuje się jednak pełen niespodzianek i mężczyźni muszą przechytrzyć nie tylko starego policyjnego wygę, ale też gangsterów, którzy chcieliby przejąć zdobycz. 

Missisipi w ogniu (sobota 18 sierpnia, godz. 20:00)
thriller, USA 1988
reż. Alan Parker, wyst. Gene Hackman, Willem Dafoe, Frances McDormand 

Oscar i 6 nominacji dla zaangażowanego thrillera Alana Parkera. Zainspirowana faktami opowieść o dochodzeniu w sprawie brutalnego morderstwa trzech aktywistów społecznych. Prowadzący je agenci FBI muszą zmierzyć się z niechęcią mieszkańców konserwatywnego Missisipi, w którym walka o prawa człowieka nie jest popularnym zajęciem. 

Zeszłej nocy (niedziela 19 sierpnia, godz. 20:00)
thriller, USA/Francja 2010
reż. Massy Tadjedin, wyst. Keira Knightley, Sam Worthington, Eva Mendes, Guillaume Canet 

Michael i Joanna są młodym małżeństwem mieszkającym w Nowym Jorku. Podczas jednego ze spotkań organizowanych przez firmę Michaela Joanna jest świadkiem dwuznacznej sytuacji pomiędzy swoim mężem
a współpracownicą, z którą wkrótce wyjeżdża w podróż służbową. Następnego dnia Joanna spotyka swojego dawnego znajomego Alexa.

Cyborg (poniedziałek 20 sierpnia, godz. 20:00)
film sensacyjny, USA 1989
reż. Albert Pyun, wyst. Jean-Claude Van Damme, Deborah Richter, Vincent Klyn 

Po upadku ekonomicznym, wstrząsana aktami przemocy Ameryka XXI wieku tonie w anarchii i chaosie, a ludność dziesiątkuje śmiertelna plaga. Jedynie porwana przez piratów hybryda kobiety i robota może przygotować szczepionkę zapobiegającą degeneracji ludzkości. Losy świata leżą w rękach Gibsona Rickenbackera – czy samotny wojownik zdoła ją uwolnić?